Nieznaczna przegrana koszykarzy w Rudzie Śląskiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nieznaczna przegrana koszykarzy w Rudzie Śląskiej

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu rundy zasadniczej, drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z Pogonią Ruda Śląska. Tarnowianie przegrali ten pojedynek 104-108 (31-31, 26-25, 23-27, 24-25) i na kolejkę przed końcem tej fazy rozgrywek zajmują w tabeli jedenaste miejsce.

Pierwsze cztery punkty zdobył w tym meczu Mateusz Pawlik, w 3 min po akcji Pawła Mola gospodarze prowadzili natomiast 12-6. Po akcji 2+1 Tomasza Bryzka oraz sześciu wykorzystanych rzutach wolnych, w 5 min było jednak 15-12 dla zespołu trenera Jarosława Mosio. Minutę później za trzy punkty trafił Jacek Sulowski i tarnowianie wygrywali 18-14. W 7 min trzypunktowa akcja Tomasza Stankali dała miejscowym remis 20-20. W rewanżu trafił wprawdzie Jacek Sulowski, ale po „trójkach” Patryka Jelenia i Dawida Segi, na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Pogoń prowadziła 28-23. Dalsze minuty przyniosły trzypunktowe rzuty Mateusza Piski, Patryka Jelenia oraz Jacka Sulowskiego, po których na tablicy pojawił się wynik 31-29, a po dwóch rzutach wolnych Łukasza Wardzińskiego pierwsza kwarta zakończyła się remisowo.

Druga odsłona rozpoczęła się od rzutu za trzy punkty Dawida Segi i w kolejnych minutach na prowadzeniu górą byli koszykarze z Rudy Śląskiej. W 14 min po rzucie wolnym Mateusza Respondka ich przewaga wynosiła siedem punktów (42-35). Dwie minuty później, Łukasz Kasperzec trafiając za trzy punkty zmniejszył straty MUKS 1811 Unii do trzech „oczek” (45-42), ale w 17 min po rzucie Dawida Segi na tablicy pojawił się wynik 50-42. Na niewiele ponad dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, Pogoń wygrywała jeszcze 54-44, końcówka tej części meczu należała jednak do naszego zespołu. Dzięki ośmiu punktom Jacka Sulowskiego, akcji Michała Skowrona i „trójce” Łukasza Kasperca, do przerwy to nasz zespół prowadził 57-56.

W 22 min było 61-61, chwilę później gospodarze prowadzili 66-61, a w 23 min po trzypunktowych rzutach Jacka Sulowskiego i Tomasza Bryzka na tablicy pojawił się rezultat 66-67. W kolejnych minutach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i w 27 min po trafieniu Dominika Niemczury tarnowianie wygrywali 78-75. Pięć kolejnych punktów zdobyli rywale (80-78 w 29 min), do kolejnego remisu doprowadził natomiast Jacek Sulowski. Ostatnie w tej kwarcie punkty zdobył rzutem zza linii 6.75 m Patryk Jeleń i po trzydziestu minutach było 83-80 dla Pogoni.

W początkowych fragmentach ostatniej kwarty utrzymywała się nieznaczna przewaga gospodarzy, do pierwszego w tej odsłonie remisu (89-89) doprowadził w 34 min Jacek Sulowski. Chwilę później, po kolejnym jego trafieniu zespół z Tarnowa prowadził 91-90, ale w 37 min Patryk Jeleń trafiając za trzy punkty doprowadził do wyniku 100-93 dla drużyny ze Śląska. Na półtorej minuty przed końcem, po trzypunktowym rzucie Dominika Niemczury straty MUKS Unii zmniejszyły się do dwóch zaledwie punktów (102-100), a na 26 sekund przed zakończeniem spotkania tarnowianie przegrywali 102-104. Koszykarze z Rudy Śląskiej trafiając z linii rzutów wolnych nie dali jednak odebrać sobie zwycięstwa.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 39, Tomasz Bryzek 25, Tomasz Palmowski 10, Łukasz Kasperzec 8, Dominik Niemczura 7, Mateusz Piska 6, Michał Kaliński 4, Łukasz Wardziński 3, Michał Skowron 2, Michał Szewczyk 0.