Nieznaczna przegrana z liderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nieznaczna przegrana z liderem

W przedostatnim spotkaniu finału „A” drugiej ligi region południe, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Mimo że trener Krzysztof Wawrzonek miał do dyspozycji tylko siedem zawodniczek, tarnowianki przegrały z niepokonanym w tym sezonie liderem różnicą zaledwie dziewięciu punktów.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W 4 min sosnowiczanki prowadziły 8-2. Dwie minuty później po trafieniu Gabrieli Wajdy i rzucie osobistym Debory Sajdak-Malec zrobiło się 8-5, a w 7 min Kinga Jaworska doprowadziła do rezultatu 11-7. W końcówce pierwszej kwarty znów skuteczniejsze były jednak gospodynie – mimo trafienia za trzy punkty Magdaleny Maksymowicz – i po dziesięciu minutach Pałac przegrywał 10-17.

Początek drugiej kwarty również przebiegał pod dyktando miejscowych. W pierwszych pięciu minutach tej odsłony, tarnowianki jedyne punkty zdobyły po rzutach wolnych Pauliny Liszki (22-12 w 13 min). Sosnowiczanki zdobyły natomiast w tym czasie 13 pkt. i po „trójce” Natalii Micek wygrywały 30-12. Na początku 20 min po drugim w tej kwarcie trafieniu z gry Pauliny Liszki i wykorzystanych przez Magdalenę Maksymowicz rzutach wolnych było 32-18. „Trójka” Karoliny Antas oraz celny rzut Klaudii Klebach, spowodowały jednak, że do przerwy zespół z Zagłębia Dąbrowskiego prowadził różnicą blisko dwudziestu „oczek” (37-18).

Pierwsze po zmianie stron punkty zdobyła Karolina Zuziak, a w 24 min po kolejnym jej trafieniu było 41-24 dla Zagłębia. Kolejne trzynaście punktów zdobyły jednak koszykarki Pałacu – m.in. po trzypunktowych rzutach Debory Sajdak-Malec, Magdaleny Maksymowicz oraz Gabrieli Wajdy – i w 28 min nasz zespół przegrywał tylko 37-41. W końcówce trzeciej kwarty dwa rzuty wolne wykorzystała jednak Natalia Micek, do kosza po raz kolejny trafiła również Karolina Zuziak i po trzydziestu minutach zespół z Sosnowca wygrywał 45-37.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od „trójki” Pauliny Liszki, a w 34 min po akcji Magdaleny Maksymowicz nasz zespół tracił do gospodyń tylko dwa „oczka” (47-45). Kolejne osiem punktów było jednak dziełem miejscowych, stąd też w 37 min na tablicy pojawił się wynik 55-45. Ostatnie minuty przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę rezultatu i Zagłębie wygrało 58-49 (17-10, 20-8, 8-19, 13-12). Warto zaznaczyć, że było to najniższe w tym sezonie zwycięstwo ekipy z Sosnowca.

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Maksymowicz 17 (2x3), Kinga Jaworska 9, Paulina Liszka 9 (1x3), Debora Sajdak-Malec 6 (1x3), Gabriela Wajda 5 (1x3), Aleksandra Kopacz 3, Sylwia Słowik 0.