Od awansu dzielił ich jeden set - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Od awansu dzielił ich jeden set

Dobiegły końca rozgrywki drugiej ligi małopolskiej mężczyzn w siatkówce. Na zakończenie sezonu MUKS Sokół Gumniska Tarnów wygrał w Kętach (awans wywalczyli jednak gospodarze), natomiast MUKS Iskierka Tarnów, grając u siebie musiał uznać wyższość zespołu z Gromnika.

Mecz drugiej ligi małopolskiej siatkówki mężczyzn: MUKS Iskierka Tarnów - Volleyteam LO Gromnik

Stawką meczu pomiędzy UMKS Kęczanin II Kęty, a MUKS Sokół Gumniska Tarnów był awans do pierwszej ligi wojewódzkiej. Aby go osiągnąć, tarnowianie musieli wygrać 3-0 lub 3-1, gospodarzom wystarczyło natomiast zdobycie jednego punktu. Pierwsza, bardzo wyrównana partia zakończyła się sukcesem ekipy grającego trenera Artura Kosarzyckiego, w drugiej lepsi okazali się gospodarze. Gdy tarnowianie pewnie wygrali rywalizację w trzecim secie, wydawało się, że pójdą „za ciosem”, zwyciężając również w czwartej odsłonie. Stało się jednak inaczej. Set ten zakończył się sukcesem UMKS Kęczanin II, a wygrana w tie-breaku – i w całym meczu 3-2 (27-25, 21-25, 25-17, 21-25, 15-12) - dała siatkarzom MUKS Sokół Gumniska jedynie satysfakcję z faktu, że byli jedynym zespołem, który w tym sezonie wygrał w Kętach.

MUKS Sokół Gumniska: Bartłomiej Praszek, Artur Kosarzycki, Kamil Fryszkowski, Maciej Kawa, Bartosz Wajda, Marcin Smulski, Mateusz Wajda, Mateusz Ludwa, Tomasz Soprych, Adrian Minnich, Maciej Kiełtyka, Kacper Lazarowicz (libero), Dawid Gębala (libero).

Drugi tarnowski zespół, MUKS Iskierka Tarnów, w pojedynku kończącym sezon zagrał w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Volleyteam LO Gromnik. Pierwszy set zakończył się pewną wygraną drużyny gospodarzy. W drugiej partii podopieczni trenera Andrzeja Łosia również byli bliscy zwycięstwa, ostatecznie po grze na przewagi musieli uznać wyższość ekipy z Gromnika. W trzeciej odsłonie zdecydowanie lepsi okazali się siatkarze gości, którzy rozstrzygnęli na swoją korzyść również czwartego seta, zwyciężając w całym meczu 3-1 (20-25, 26-24, 25-13, 25-20). Zwycięstwo to dało trzecie miejsce w końcowej tabeli, MUKS Iskierka zakończył natomiast sezon na czwartej pozycji.

MUKS Iskierka: Filip Babiec, Miłosz Tyrka, Grzegorz Rubacha, Michał Gawron, Michał Kuczek, Domingo Gromniak, Mateusz Nowak, Wojciech Rubacha, Adrian Lachowicz, Piotr Zyguła, Karol Czarnecki, Nikodem Zacharek (libero), Gabriel Skrzypek (libero).

Końcowa kolejność w grupie finałowej drugiej ligi małopolskiej: 1. UMKS Kęczanin II Kęty – 13 pkt., 2. MUKS Sokół Gumniska Tarnów – 12 pkt., 3. Volleyteam LO Gromnik – 7 pkt., 4. MUKS Iskierka Tarnów – 4 pkt.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU: MUKS ISKIERKA - VOLLEYTEAM LO