Opolanki znów za silne dla siatkarek Grupy Azoty Roleski PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Opolanki znów za silne dla siatkarek Grupy Azoty Roleski PWSZ

W rozegranym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, meczu dziewiątej kolejki pierwszej ligi siatkówki kobiet, Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów przegrała 1-3 (25-23, 12-25, 20-25, 23-25) z Uni Opole. Była to trzecia kolejna porażka tarnowianek z zespołem z Opola. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została zawodniczka gości, Kinga Stronias.

Mecz I ligi siatkówki kobiet: Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów - Uni Opole

W pierwszym secie po akcji Ewy Bimkiewicz było 2-2. Autowy atak Agnieszki Cur wyprowadził opolanki na prowadzenie 5-2, dwie skuteczne akcje Magdaleny Szabó zmniejszyły jednak straty tarnowianek do jednego punktu (4-5). Kolejne minuty należały do przyjezdnych i po ataku Kingi Stronias zrobiło się 4-9. Po czasie na żądanie trenera Wojciecha Serafina, jego podopieczne odrobiły większość strat i po zablokowanym przez Agnieszkę Cur ataku Marty Orzyłowskiej na tablicy pojawił się wynik 7-9. Atak w siatkę Oliwii Sieradzkiej spowodował, że tarnowianki przegrywały tylko 9-10, w kolejnych akcjach atakująca Uni była już znacznie skuteczniejsza i jej zespół prowadził 13-9. Chwilę później po zablokowanym ataku Vivian Pellegrino było nawet 16-11 dla przyjezdnych. Od stanu 12-17 siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ zdobyły – przy zagrywkach brazylijskiej środkowej – jednak osiem punktów z rzędu i po akcji Magdaleny Szabó prowadziły 20-17. Dzięki wygranej przez Ewę Bimkiewicz walce na siatce, przewaga naszej drużyny wzrosła do czterech „oczek” (22-18). Opolanki zmniejszyły jeszcze dystans do dwóch punktów, punktowa zagrywka Magdaleny Szabó doprowadziła jednak do piłki setowej (24-20). Opolanki obroniły trzy setbole, rywalizację w pierwszym secie zakończyła natomiast atakiem z prawego skrzydła Ewa Bimkiewicz.

Drugi set od początku do końca przebiegał pod dyktando siatkarek z Opola. Opolanki zdobyły pierwsze pięć punktów, a po zablokowanym ataku Malwiny Stroińskiej prowadziły 11-3. Atak w siatkę Oliwii Sieradzkiej zmniejszył straty naszego zespołu do sześciu punktów (6-12), ale po akcji Marty Orzyłowskiej było 8-18. Przy wyniku 11-20 opolanki zdobyły cztery punkty z rzędu, po ataku Kingi Stronias doprowadzając do korzystnego dla siebie rezultatu 24-11. Chwilę później przyjmująca Uni zaatakowała skutecznie po raz kolejny i meczu było 1-1. Warto dodać, że w końcówce tej partii, tarnowski szkoleniowiec dał szansę zmienniczkom, stąd na boisku pojawiły się Julia Hebda, Marta Dąbrowska oraz Wiktoria Salamon.

W trzeciej partii dwa pierwsze punkty zdobyły tarnowianki, po ataku z przechodzącej piłki Gabrieli Makarowskiej zrobiło się jednak 2-4. Chwilę później zespół z Opola prowadził 7-5, podopieczne trenera Wojciecha Serafina zdobyły jednak cztery punkty nie tracąc żadnego i po ataku Ewy Bimkiewicz wygrywały 9-7. W kolejnych minutach utrzymywała się nieznaczna przewaga Grupy Azoty Roleski PWSZ. Po ataku Vivian Pellegrino i dwóch nieudanych próbach Oliwii Sieradzkiej, na tablicy pojawił się wynik 17-13, a chwilę później tarnowianki prowadziły 18-14. W tym momencie w grze tarnowskiego zespołu nastąpił jednak całkowity przestój i z czteropunktowej przewagi zrobiła się czteropunktowa strata (19-23). Wygraną w tej partii opolanek przypieczętowała Kinga Stronias, obijając tarnowski blok.

Początkowe fragmenty czwartego seta przyniosły wyrównaną walkę. Częściej na prowadzeniu były wprawdzie przyjezdne (4-6, 5-8 i 7-9), ale po punkcie zdobytym z przechodzącej piłki przez Vivian Pellegrino, to Grupa Azoty Roleski PWSZ wygrywała 11-9. Po asie serwisowym Marty Orzyłowskiej przyjezdne doprowadziły do remisu 12-12, ale skuteczny atak Malwiny Stroińskiej doprowadził do rezultatu 17-13. Kolejne trzy punkty zdobyły rywalki, po zablokowanym przez Vivian Pellegrino i Paulinę Szpak ataku Marty Ciesiulewicz było jednak 20-17. Przy stanie 21-19 zespół z Opola zdobył cztery punkty z rzędu, wychodząc na prowadzenie 23-21. Zmagania w piątkowym pojedynku zakończyły dwa skuteczne ataki Kingi Stronias.

Grupa Azoty Roleski PWSZ: Magdalena Szabó, Agnieszka Cur, Ewa Bimkiewicz, Klaudia Kaczorowska, Vivian Pellegrino, Paulina Szpak, Paulina Krześlak (libero) oraz Karolina Szczygieł, Simona Dreczka, Malwina Stroińska, Julia Hebda, Marta Dąbrowska, Wiktoria Salamon.