Osiem bramek Metalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Osiem bramek Metalu

Dwa zwycięstwa i trzy porażki – tak przedstawia się weekendowy bilans występów naszych zespołów, występujących w seniorskich ligach piłki nożnej. Swoje mecze przegrały obie drużyny Unii Tarnów, punktów nie udało się zdobyć również piłkarzom Tarnovii. O komplet punktów wzbogaciły się natomiast „jedenastki” Metalu Tarnów (strzelając po przerwie osiem bramek) i Iskry Tarnów.

Piłkarz Metalu Tarnów

W przedostatniej kolejce trzeciej ligi, Unia Tarnów przegrała na wyjeździe 0-2 (0-1) z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Gospodarze objęli prowadzenie w 25 min po uderzeniu Fryderyka Janaszka. Wynik ustalił natomiast w 81 min, wprowadzony na boisku niespełna kwadrans wcześniej, Franciszek Lipka. Unia zajmuje obecnie dwunaste miejsce, mając jednak tylko dwa punkty przewagi nad zajmującą spadkową pozycję Chełmianką. O tym czy „Jaskółki” utrzymają się w trzeciej lidze zadecyduje więc ostatnia kolejka.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie w drugiej połowie spotkania z Radłovią piątoligowi piłkarze Metalu Tarnów. W domowym meczu dwudziestej ósmej kolejki wygrali oni 8-1 (0-1). Do przerwy tarnowianie nie mieli powodów do radości, po bramce Dariusza Wardzały górą byli bowiem goście. Po ośmiu minutach gry po przerwie dzięki dwóm trafieniom Damiana Wolańskiego (47 i 53 min) oraz strzałowi Arkadiusza Rajczyka (49 min), Metal prowadził już 3-1. Kolejne bramki dla miejscowych zdobyli: Igor Dubas (70 min), Antoni Klepacki (72 min) i Dariusz Rajczyk (74 min), a w końcowych minutach – 77 i 82 min – swój dorobek strzelecki dwukrotnie podwyższył Damian Wolański. Na dwie kolejki przed końcem, Metal zajmuje w tabeli ósmą lokatę.

Z porażką na swoim boisku musiała pogodzić się druga nasza piątoligowa drużyna, Tarnovia. Zespół z ulicy Bandrowskiego po strzałach Rafała Kuchty (49 min) i Marcina Młynarskiego (52 min) oraz bramce zdobytej z rzutu karnego przez grającego trenera Kamila Lupę (60 min), przegrał 0-3 (0-0) z Watrą Białka Tatrzańska. Po tym meczu „górale” zapewnili sobie awans do czwartej ligi, a Tarnovia klasyfikowana jest na szóstej pozycji.

Porażką 0-3 (0-1) zakończyła występy w klasie okręgowej druga drużyna Unii Tarnów. Rezerwy „Jaskółek”, które już wcześniej zapewniły sobie awans do piątej ligi, przegrały w takich rozmiarach wyjazdowy pojedynek z KS Rzuchowa. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Rafał Słomski (32 min), Piotr Ziomek (66 min) oraz Marek Iwaniec (80 min).

W przedostatniej kolejce klasy „B”, grająca na swoim boisku Iskra Tarnów zwyciężyła 3-0 (0-0) Tarnowiec. Gospodarze objęli prowadzenie w 50 min po strzale Bartłomieja Jarmuły. Niewiele ponad dziesięć minut później (62 min), prowadzenie Iskry podwyższył Daniel Szpala, a rezultat ustalił w 89 min, wprowadzony na boisko cztery minuty wcześniej, Kamil Kuta. „Jedenastka” z Krzyża zajmuje w tabeli trzecie miejsce.