Osiem meczów – siedem wygranych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Osiem meczów – siedem wygranych

Z ośmiu meczów rozegranych podczas weekendu przez młodych piłkarzy ręcznych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, aż siedem zakończyło się wygranymi tarnowian. Punktów nie zdobył tylko drugi zespół Pałacu rywalizujący w klasie juniorów młodszych.

Kolejne bardzo wysokie zwycięstwo odniosła prowadzona przez trenera Bartosza Bommersbacha „siódemka” juniorów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu rozgromili 41-15 (19-9) UKS Krakowiak 85 Kraków. Gospodarze prowadzili w tym meczu zaledwie raz, w 1 min po rzucie Dawida Polaka było 1-0. W 10 min Pałac wygrywał jeszcze tylko 4-3, trzy minuty później po akcji Maksymiliana Grzesika przewaga tarnowian wzrosła jednak do czterech „oczek” (7-3).  Kolejne minuty także przebiegały pod dyktando zawodników MKS PM MPEC. W 18 min Mateusz Wojdan wyprowadził ich na prowadzenie 12-4, a w 23 min po kolejnych trzech trafieniach tego zawodnika było już 16-6 dla „siódemki” z Tarnowa. Dziesięciobramkową przewagę utrzymali tarnowianie do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron dominacja Pałacu była jeszcze wyraźniejsza. W 35 min tarnowianie wygrywali 23-9, a dziewięć minut później na tablicy pojawił się korzystny dla nich wynik 30-12. Na dziesięć minut przed końcem było 35-13, a ostatnie sześć minut tarnowianie wygrali 5-0, zwyciężając ostatecznie różnicą dwudziestu sześciu „oczek”.

MKS PM MPEC: Kacper Słowik, Krzysztof Ocytko – Mateusz Wojdan 8, Przemysław Mądel 7, Andrzej Wicherek 7, Maksymilian Grzesik 5, Patryk Kwarciński 4, Karol Płaneta 4, Konrad Sanek 4, Filip Mądel 1, Szymon Porębski 1, Jakub Basierak, Piotr Ślęczkowski.

Trenowana przez Marcina Janasa pierwsza drużyna juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów przywiozła komplet punktów z Chrzanowa, pokonując tamtejszy UMKS PMOS 38-26 (19-11). W odpowiedzi na rzut karny wykorzystany przez Kamila Głosa, tarnowianie zdobyli trzy bramki, a w 11 min Patryk Majcher doprowadził do wyniku 6-2 dla Pałacu. W 13 min gospodarze zmniejszyli straty do dwóch bramek (5-7), a cztery minuty później przegrywali tylko 7-9. Tarnowianie odpowiedzieli na to skutecznymi akcjami Przemysława Mądela, Oskara Klamrzyńskiego i Szymona Porębskiego, po których w 22 min prowadzili 15-7. Końcówka pierwszej połowy przyniosła wyrównaną grę, a w 38 min po trzech z rzędu trafieniach miejscowych było 16-23. W 41 min dzięki dwóm trafieniom Szymona Porębskiego przewaga MKS PM MPEC wzrosła do dziewięciu „oczek” (27-18) i jeszcze na siedem minut przed końcem utrzymywało się dziewięciobramkowe prowadzenie gości (33-24). Skuteczna gra w ostatnich fragmentach pozwoliła jednak podopiecznym trenera Marcina Janasa na powiększenie przewagi o kolejne trzy trafienia.

MKS PM MPEC I: Kacper Słowik, Jakub Hołda – Oskar Klamrzyński 7, Patryk Kwarciński 6, Igor Mróz 6, Patryk Majcher 5, Przemysław Mądel 5, Konrad Wątroba 5, Szymon Porębski 4.

Mimo gry na własnym boisku punktów nie udało się zdobyć drugiej „siódemce” juniorów młodszych Pałacu. Podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego ulegli 20-25 (7-11) Kusemu Kraków. Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz, w 2 min po rzutach Jakuba Kociuby i Jakuba Sikory prowadzili 2-0. Pięć minut później przegrywali jednak 2-3, a w 13 min 3-6. Rzut karny Jakuba Kociuby i trafienie Szymona Wajdy pozwoliło zawodnikom MKS Pałac Młodzieży MPEC II Tarnów na zmniejszenie dystansu do jednej bramki (5-6 w 19 min). Kolejne minuty przyniosły wyrównaną grę i w 26 min było 7-8. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały jednak do krakowian, którzy rzucili w tym okresie trzy bramki, nie tracąc żadnej. Po czterech minutach gry w drugiej połowie było 8-13, dwie akcje Dominika Starzyka oraz bramka Jakuba Kociuby zmniejszyły straty Pałacu do dwóch „oczek” (11-13). Na kwadrans przed końcem ten ostatni wykorzystał rzut karny i na tablicy pojawił się wynik 15-16. Trzy minuty później rywale prowadzili jednak już 19-15, a w 55 min powiększyli rozmiary prowadzenia do sześciu bramek (22-16), przesądzając praktycznie o losach rywalizacji.

MKS PM MPEC II: Michał Zarzycki, Mateusz Chłopek – Jakub Kociuba 6, Jakub Sikora 5, Dominik Starzyk 3, Szymon Wajda 3, Kacper Zając 2, Klaudiusz Kasprzyk 1, Sebastian Kula, Klaudiusz Małek, Kamil Mruk, Jakub Pogonowski, Jakub Wzorek.

Kłopotów z wygraną nie mieli natomiast młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, którzy w wyjazdowym pojedynku pokonali 27-16 (9-4) UKS Dwójka Nowy Sącz. W 5 min po dwóch trafieniach Klaudiusza Kasprzyka i rzucie Kacpra Bienia, ekipa trenera Macieja Gubernata prowadziła już 3-0. Po kilku minutach wyrównanej gry, tarnowianie znów zdobyli trzy bramki z rzędu i po dwóch akcjach Sebastiana Kuli wygrywali 9-3. Dalsze minuty pierwszej połowy znów przebiegały pod znakiem zaciętej walki i odsłona ta zakończyła się pięciobramkową wygraną Pałacu (wynik do przerwy ustalił tarnowski bramkarz, Michał Zarzycki). Po przerwie przewaga gości wzrosła do sześciu bramek (10-16), ale po trzech z rzędu trafieniach sądeczan, ekipa z Tarnowa prowadziła tylko 16-13. W końcówce młodzi szczypiorniści Pałacu zdobyli osiem bramek z rzędu, po trafieniu Klaudiusza Kasprzyka powiększając dzielący oba zespoły dystans do dwunastu goli (26-14).

MKS PM MPEC: Michał Zarzycki 1 – Klaudiusz Kasprzyk 8, Kacper Rybicki 4, Kacper Bień 3, Sebastian Kula 3, Dominik Jac 2, Korneliusz Małek 2, Maksymilian Bieś 1, Szymon Dutka 1, Radosław Musiał 1, Maciej Woliński 1, Maciej Gwóźdź, Michał Mucha.

W rozegranym w Tarnowie turnieju chłopców rywalami dwóch zespołów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów były dwie drużyny UKS Wiertmet Libusza. Tarnowianie nie okazali się zbyt gościnni, wygrywając wszystkie cztery mecze. Prowadzona przez trenera Tomasza Ciapałę pierwsza „siódemka” Pałacu pokonała 21-9 (12-3) UKS Wiertmet I i rozgromiła 20-1 (10-0) UKS Wiertmet II. Drugi zespół MKS PM MPEC, którego szkoleniowcem jest Paweł Pecka zwyciężył natomiast 20-4 (14-3) drugą drużynę UKS Wiertmet i po zaciętej walce wygrał 12-11 (4-4) z pierwszą ekipą klubu z Libuszy.

MKS PM MPEC I: Szymon Bućko, Jakub Zakrzewski - Igor Bielko 6, Dawid Chudyka 5, Jakub Kupiec 5, Maciej Pal 5, Jakub Solarz 5, Paweł Chłopek 4, Jakub Plebanek 3, Mateusz Śmieszek 3, Damian Grudniewicz 2, Mateusz Cytawa 1, Igor Kawa 1, Jan Wiśniewski 1, Aleks Bouchadane, Wiktor Pudło.

MKS PM MPEC II: Michał Stec, Jakub Strzała - Kacper Golec 9, Jakub Firlej 5, Jakub Klucznik 4, Mikołaj Denisiuk 3, Kacper Jeż 3, Konrad Klucznik 3, Tomasz Ziaja 3, Tomasz Białas 1, Kacper Marszołek 1, Bartosz Baut, Krystian Bielecki, Miłosz Głowacz.