Osiem medali judoków w Martinie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Osiem medali judoków w Martinie

W pierwszym powakacyjnym starcie młodzi judocy Błękitnych-MPEC Tarnów wywalczyli osiem medali w zawodach rozegranych w słowackiej miejscowości Martin.

W Turnieju Olimpijskich Nadziei na drugim miejscu sklasyfikowany został występujący w kategorii 45 kg Krzysztof Puzio. Bardzo bliski miejsca na podium był także Antoni Białecki, ostatecznie zakończył rywalizację w wadze 54 kg na czwartej pozycji.

W mistrzostwach kraju żylińskiego (jeden z ośmiu krajów, na które podzielona jest Słowacja) tarnowianie zapewnili sobie dwa medale złote, cztery srebrne i jeden brązowy. Najlepsi w swoich kategoriach wagowych okazali się Mateusz Brożek w wadze 38 kg oraz Maksymilian Marcinek w wadze 42 kg. Srebrne medale zdobyli: Bartosz Bogacz (38 kg), Arkadiusz Lechowicz (45 kg), Patryk Włodarski (50 kg) oraz Beata Michałek (57 kg), a trzecią lokatę wywalczył walczący w kategorii 60 kg, Michał Florek.