Osiem medali młodych lekkoatletów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Osiem medali młodych lekkoatletów

Osiem medali: cztery złote oraz po dwa srebrne i brązowe, przywieźli lekkoatleci AZS PWSZ Tarnów z rozegranych na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie Mistrzostw Województwa Młodzików.

Sztafeta 4x100 metrów dziewcząt i trener Jarosław Wałaszek

Dwa medale w konkurencjach indywidualnych wywalczyła Kamila Górka. Triumfowała ona w rzucie dyskiem – 30.98 m oraz zajęła trzecie miejsce w pchnięciu kulą – 9.85 m. Na najwyższym stopniu podium stanęli także: Barbara Huetter w biegu na 300 metrów przez płotki - 48.26 s, Andrii Kraievskyi w biegu na 600 metrów – 1:35.46 min oraz rywalizujący na dystansie 1000 metrów Dawid Osika – 2:51.09 min.

Srebrne medale w biegu na 1000 metrów zdobyli: Nina Grajdura – 3:21.86 min oraz Hubert Młotkiewicz – 3:06.95 min, brąz wywalczyła natomiast sztafeta dziewcząt 4x100 metrów, biegnąca w składzie: Karolina Wieja, Barbara Huetter, Milena Truchan i Aurelia Cao – 53.54 s.

Wszyscy medaliści są wychowankami trenera Jarosława Wałaszka, a większość z nich to uczniowie lub absolwenci klas lekkoatletycznych w Szkole Podstawowej nr 20 w Tarnowie.

W najbliższych dniach  (23-24 września) najlepszych młodych zawodników AZS PWSZ Tarnów czeka kolejny, jeszcze poważniejszy, sprawdzian formy. Dawid Osika (600 metrów), Kamila Górka (pchnięcie kulą), Barbara Huetter (300 metrów przez płotki) oraz Jan Strojny (100 metrów i skok w dal), któremu występ w Krakowie uniemożliwiła choroba, wezmą bowiem udział w odbywających się w Słubicach Mistrzostwach Polski młodzików – Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego. Prawo startu w tych zawodach uzyskali oni na podstawie ogólnopolskiego rankingu.