Osiemnaście bramek Katarzyny Różyckiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Osiemnaście bramek Katarzyny Różyckiej

Ze zmiennym szczęściem – choć w większości przypadków zwycięsko – rywalizowały podczas weekendu zespoły MKS Pałac Młodzieży Tarnów biorące udział w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Kilkoro młodych tarnowskich szczypiornistów zaprezentowało świetną dyspozycję strzelecką. Najskuteczniejszą zawodniczką weekendu okazała się Katarzyna Różycka, która w meczu młodziczek zdobyła aż 18 bramek.

Pierwszej w tym sezonie porażki doznały trenowane przez Tomasza Śmieszka juniorki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, które w wyjazdowym meczu zmierzyły się z SPR Olkusz. Gospodynie od początku przeważały na boisku i w 5 min po trzech z rzędu bramkach Magdaleny Barczyk prowadziły już 5-1. Cztery minuty później było 7-4, a w kolejnych fragmentach spotkania utrzymywała się oscylująca w granicach pięciu trafień przewaga olkuszanek. W 18 min wzrosła ona do ośmiu bramek (17-9), a po pierwszej połowie „siódemka” z Olkusza wygrywała różnicą siedmiu trafień. Po zmianie stron przewaga miejscowych błyskawicznie wzrosła do jedenastu bramek (25-14 w 34 min). W 40 min po czternastej już bramce Wiktorii Kostuch było wprawdzie 28-22, ale na osiem minut przed końcem rywalki wygrywały 37-24. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 44-31 (21-14) dla SPR Olkusz. Warto wspomnieć, że sędziowie podyktowali w tym meczu aż dziesięć rzutów karnych dla Pałacu, a wykonująca je Wiktoria Kostuch nie pomyliła się ani razu.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Nadia Buch – Wiktoria Kostuch 15, Aleksandra Ochońska 8, Oliwia Baut 2, Bogna Ochońska 2, Weronika Skrzypek 2, Katarzyna Kucajda 1, Aleksandra Stach 1, Aleksandra Pazdro.

Prowadzona przez trenera Bartosza Bommersbacha „siódemka” juniorów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagrała na wyjeździe z UMKS Jedynka Myślenice. Początek meczu to strzelecki popis Mateusza Wojdana, który zdobył pierwsze sześć bramek dla Pałacu. Potem na listę strzelców wpisał się Andrzej Wicherek i w 12 min Pałac prowadził 7-2. W 21 min miejscowi zbliżyli się na odległość jednej tylko bramki (7-8), ale cztery minuty później przegrywali 8-12. Błyskawicznie zmniejszyli jednak dystans do dwóch trafień (10-12 w 25 min) i z taką właśnie stratą zakończyli pierwszą połowę. W 36 min na tablicy pojawił się wynik 15-17. Dwie minuty później ekipa trenera Bartosza Bommersbacha prowadziła 20-15, a w 46 min Tomasz Musiał powiększył przewagę Pałacu do sześciu bramek (17-23). W końcówce gospodarze trzykrotnie zmniejszyli straty do czterech „oczek”, ale przegrali 23-29 (13-15).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Krzysztof Ocytko, Jakub Hołda – Mateusz Wojdan 14, Andrzej Wicherek 8, Konrad Sanek 3, Filip Mądel 1, Przemysław Mądel 1, Igor Mróz 1, Tomasz Musiał 1, Jakub Basierak, Patryk Kwarciński, Karol Płaneta, Szymon Porębski.

Na wyjeździe zaprezentowały się w tej kolejce również juniorki młodsze Pałacu. Rywalem podopiecznych trenera Tomasza Śmieszka była ekipa Kusego I Kraków. W odpowiedzi na dwie bramki gospodyń, tarnowianki odpowiedziały trzema celnymi rzutami i w 5 min po bramce Aleksandry Pazdro prowadziły 3-2. W 9 min było 4-4, a dziesięć minut później „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC przegrywała tylko 7-10. Końcówkę pierwszej połowy krakowianki wygrały jednak 11-1 i ich przewaga wzrosła do trzynastu bramek. W drugiej połowie historia powtórzyła się. Znów po wyrównanym początku (27-13 w 50 min), w ostatnich minutach zdecydowanie lepsze okazały się krakowianki, zwyciężając w końcowym rozrachunku 38-17 (21-8).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Nadia Buch – Aleksandra Pazdro 10, Oliwia Dziekan 4, Weronika Gondek 2, Gabriela Michalska 1, Emilia Plebańczyk 1, Zuzanna Marek, Paulina Zielińska.

Pierwsza drużyna juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów podejmowała w Tarnowie Kusego Kraków. Po wyrównanych pierwszych minutach, w 10 min Szymon Porębski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 6-3. W 21 min drużyna trenera Marcina Janasa prowadziła jeszcze tylko 12-9, w końcówce pierwszej połowy zwiększyła jednak dzielący oba zespoły dystans do siedmiu bramek. Po siedmiu minutach gry w drugiej połowie szczypiorniści Pałacu wygrywali 22-16, ale w 46 min na tablicy pojawił się wynik 29-18. Kolejne dwie bramkowe akcje przeprowadzili wprawdzie krakowianie, w odpowiedzi po dwie bramki rzucili jednak Igor Mróz oraz Szymon Porębski i w 50 min było już 33-20. W końcówce podopieczni trenera Marcina Janasa pozwolili przeciwnikom na zmniejszenie strat, wygrywając 35-27 (18-11).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Kacper Słowik, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Szymon Porębski 10, Igor Mróz 7, Przemysław Mądel 5, Oskar Klamrzyński 4, Patryk Kwarciński 4, Patryk Majcher 4, Filip Mróz 1, Kacper Kamysz, Michał Łabno, Michał Mucha, Dominik Tulik.

Prowadzona przez trenera Szczepana Greczyńskiego druga „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagrała na wyjeździe z MOSiR Bochnia. W pierwszych minutach obie drużyny trafiały na przemian, stąd też w 11 min gospodarze prowadzili 4-3. Pięć minut później po akcji Szymona Wajdy było 6-4 dla Pałacu. W 20 min po rzucie Jakuba Kociuby Pałac wygrywał już 9-5, a trzy minuty później dzięki dwóm z rzędu bramkom Jakuba Sikory przewaga gości wzrosła do sześciu trafień (6-12). W ostatnich minutach pierwszej połowy tarnowianie rzucili cztery bramki nie tracąc żadnej, dzięki czemu do przerwy wygrywali 16-8. W 41 min było już 22-11 dla Pałacu. W tym momencie gospodarze wzięli się za odrabianie strat i na sześć minut przed końcem przegrywali tylko 20-24. Dwa trafienia Dominika Starzyka oraz bramka Jakuba Wzorka przypieczętowały jednak wygraną MKS PM MPEC. Mecz zakończył się wynikiem 27-22 (16-8) dla tarnowian.

MKS Pałac Młodzieży MPEC II: Sebastian Leżoń, Mateusz Chłopek – Jakub Sikora 10, Jakub Kociuba 5, Dominik Starzyk 5, Kamil Mruk 2, Szymon Wajda 2, Korneliusz Małek 1, Igor Tarczoń 1, Jakub Wzorek 1, Klaudiusz Kasprzyk, Kacper Zając.

Kolejne efektowne zwycięstwo odniosła trenowana przez Martę Świątek ekipa młodziczek MKS Pałac Młodzieży Tarnów, która w zaległym meczu pierwszej kolejki zmierzyła się u siebie z UKS Krakowiak 85 Kraków. Tarnowianki szybko wypracowały sobie kilkubramkową przewagę i w 14 min po trafieniu Katarzyny Różyckiej (zdobyła ona w tym meczu o trzy bramki więcej niż cały zespół gości) prowadziły 9-3. Na minutę przed końcem pierwszej połowy było już 18-6, a odsłona ta zakończyła się dziesięciobramkową wygraną gospodyń. W 36 min młode szczypiornistki Pałacu wygrywały 24-13. W ostatnich czternastu minutach zdobyły natomiast trzynaście bramek, tracąc zaledwie dwie i w końcowym rozrachunku zwyciężyły 37-15 (18-8).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Róża Szczyrek – Katarzyna Różycka 18, Maja Gawlik 7, Weronika Klich 4, Julia Iwaniec 2, Monika Kopciuch 2, Martyna Adamczyk 1, Gabriela Janas 1, Magdalena Leśniak 1, Natalia Nowak 1, Oliwia Bajgier, Natalia Hajzler.

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów mieli zagrać w swojej hali z TS Orawa Jabłonka. Goście przyjechali do Tarnowa z trzema zawodnikami z rocznika 2003 (juniorzy młodsi), informując sędziów o zgodzie na grę w kategorii młodzików poza konkurencją. Ze względu na brak oficjalnej informacji, sędziowie nie dopuścili jednak drużyny gości do oficjalnych zawodów.

Trenowany przez Łukasza Szostaka zespół dziewcząt MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rywalizował o punkty w turnieju w Olkuszu. Tarnowianki pokonały 22-1 (11-1) SPR II Olkusz i 10-6 (9-2) SPR I Olkusz oraz przegrały 5-8 (4-4) z Kusym I Kraków.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Wiktoria Chrystyniak, Nikola Dudek – Aleksandra Czapla 10, Aleksandra Leśniak 10, Oliwia Hołda 4, Julia Wajda 4, Patrycja Wentrych 3, Iga Łabędź 2, Liliana Tai 2, Karolina Chrobak 1, Oliwia Kozłowska 1, Izabela Pawłowska 1, Julia Kasprzykowska, Julia Leśniak, Amelia Maślanka, Natalia Przeklasa.