Osiemnaście bramek Wiktorii Kostuch - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Osiemnaście bramek Wiktorii Kostuch

Cztery spotkania w ramach rozgrywek Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej stoczyły w sobotę i w niedzielę zespoły MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Trzy z nich zakończyły się wygranymi młodych szczypiornistek i szczypiornistów z Tarnowa. Nie powiodło się jedynie juniorkom, które mimo fantastycznej skuteczności Wiktorii Kostuch (18 bramek) musiały uznać wyższość rówieśniczek z Olkusza.

Wyjazdowy pojedynek juniorek MKS Pałac Młodzieży Tarnów z SPR Olkusz rozpoczął się od czterech trafień zawodniczek z Olkusza. Potem gra wyrównała się, ale do końca pierwszej połowy podopiecznym trenera Tomasza Śmieszka nie udało się zbliżyć na dystans mniejszy niż dwie bramki. Pierwsze minuty po zmianie stron przyniosły strzelecki pojedynek olkuszanek z Wiktorią Kostuch (podobnie jak Izabela Ochońska i Aleksandra Ochońska występuje ona także w drugiej lidze w zespole TS MKS San Jarosław, którego współzałożycielem jest Michał Kubisztal). Zakończył się on wynikiem 9-5 dla tarnowianki, która w 48 min doprowadziła do remisu 23-23. Niestety, cztery minuty później było 26-23 i mimo, że w ostatniej minucie Aleksandra Ochońska wyrównała na 27-27, mecz zakończył się porażką Pałacu 27-28 (14-18).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Izabela Ochońska – Wiktoria Kostuch 18, Aleksandra Ochońska 7, Daria Adamska 1, Weronika Skrzypek 1, Oliwia Baut, Katarzyna Kucajda, Bogna Ochońska, Aleksandra Pazdro.

Lepiej powiodło się, prowadzonej także przez trenera Tomasza Śmieszka, drużynie juniorek młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W pierwszym w tym sezonie meczu ligowym zmierzyła się ona w swojej hali z UKS Dwójka Nowy Sącz. Pierwsza połowę gospodynie przegrały różnicą trzech trafień. W drugiej z nawiązką odrobiły te straty, wygrywając 28-26 (11-14). Największy udział w tej wygranej miały Aleksandra Pazdro i Katarzyna Kucajda, które łącznie zdobyły aż dwadzieścia trzy bramki.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Natalia Madejska, Nadia Buch – Aleksandra Pazdro 14, Katarzyna Kucajda 9, Oliwia Baut 4, Daria Bielecka 1, Gabriela Brożek, Oliwia Dziekan, Aleksandra Hoim, Kinga Niemiec, Martyna Rataj, Aleksandra Stach, Emilia Wiatr.

Juniorzy Pałacu w meczu piątej kolejki zmierzyli się w Skawinie z tamtejszym MTS Piast. Przed tym meczem oba zespoły miały w dorobku po dwa zwycięstwa, gospodarze w czterech meczach, zespół trenerów Bartosza Bommersbacha i Józefa Bommersbacha w trzech spotkaniach. Na boisku wyższość „siódemki” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów była jednak bardzo wyraźna. Tarnowianie już do przerwy wypracowali sobie trzynastobramkową przewagę, aby ostatecznie zwyciężyć 36-18 (21-8).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Robert Pyrek, Krzysztof Ocytko – Konrad Łuczyński 13, Marek Starzec 5, Adrian Zaucha 5, Maksymilian Grzesik 4, Andrzej Wicherek 3, Karol Płaneta 2, Tomasz Musiał 2, Jakub Basierak 1, Paweł Kozioł 1, Kacper Chruściel, Szymon Czarnik, Jakub Kuta, Filip Mądel, Bartosz Paw.

W trzeciej kolejce spotkań, trenowani przez Marcina Janasa juniorzy młodsi MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagrali w Tarnowie z UMKS PMOS Chrzanów. W pierwszej połowie o dwie bramki skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Chrzanowa. Druga część sobotniego pojedynku należała jednak do gospodarzy i to szczypiorniści Pałacu sięgnęli po drugie w tym sezonie zwycięstwo, wygrywając 33-31 (16-18).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Kacper Słowik, Jakub Hołda, Szczepan Mortek – Patryk Kwarciński 11, Jakub Cieślak 4, Igor Mróz 4, Oskar Klamrzyński 3, Przemysław Mądel 3, Konrad Sanek 3, Dominik Tulik 3, Dawid Sternal 2, Filip Hajduk, Jakub Kożuch, Michał Łabno, Filip Mróz, Konrad Wątroba.