Osłabieni koszykarze przegrali w Limanowej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Osłabieni koszykarze przegrali w Limanowej

Drugiej w tym sezonie porażki doznali trzecioligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W rozegranym w niedzielę wyjazdowym meczu „na szczycie”, podopieczni grającego trenera Dominika Niemczury przegrali 70-92 (22-18, 18-32, 16-15, 14-27) z Elektretem Limanowa.

Przy piłce Andrzej Schabowski

Tarnowianie pojechali do Limanowej w osłabionym składzie, bez kontuzjowanych w pojedynku z STK Wikar Nowy Sącz Daniela Stawarskiego i Dawida Szewczyka. W dodatku na początku trzeciej kwarty boisko opuścić musiał Andrzej Schabowski, który podczas walki o piłkę został uderzony w twarz (wrócił w czwartej kwarcie), a pod koniec tej odsłony sędziowie odgwizdali piąte przewinienie jednemu z dwóch wysokich zawodników w tarnowskim zespole, Tomaszowi Niskowskiemu.

Pierwsza część meczu absolutnie nie zapowiadała tak wysokiej porażki naszego zespołu. W czwartej minucie po dwóch „trójkach” Jacka Sulowskiego i rzucie Tomasza Niskowskiego wygrywał on 12-7. Dwie minuty później było wprawdzie 15-12 dla gospodarzy, dwa trafienia Andrzeja Schabowskiego (na zdjęciu przy piłce) przywróciły jednak prowadzenie MUKS 1811 Unii. Po trzecim już tego dnia trzypunktowym rzucie Michała Wołoszyna, Elektret wygrywał 18-16, kolejne dwie „trójki” Jacka Sulowskiego spowodowały jednak, że po pierwszej kwarcie to tarnowianie prowadzili różnicą czterech punktów. Warto dodać, że w tej odsłonie dla naszego zespołu punktowali praktycznie tylko dwaj zawodnicy: Jacek Sulowski – 12 pkt. i Andrzej Schabowski – 9 pkt.

Druga kwarta rozpoczęła się od trzech punktów Dominika Niemczury i rzutu wolnego wykorzystanego przez Andrzeja Schabowskiego. W tym momencie goście prowadzili 26-18. Jeszcze w 15 min po serii rzutów wolnych wykorzystanych przez Jacka Sulowskiego na tablicy pojawił się korzystny dla MUKS 1811 Unii wynik 34-28. Minutę później tarnowianie przegrywali jednak 34-35. Trafienie Dominika Niemczury pozwoliło im na chwilę odzyskać prowadzenie (35-36 w 17 min), końcówka pierwszej połowy należała jednak zdecydowanie do zespołu z Limanowej. Na początku 19 min gospodarze prowadzili 44-36, na przerwę oba zespoły zeszły natomiast przy rezultacie 50-40.

W trzeciej „ćwiartce” trwała walka punkt za punkt i cały czas utrzymywała się w niej oscylująca w granicach dziesięciu punktów przewaga gospodarzy. Najmniejsze rozmiary osiągnęła ona w 27 min, gdy po dwóch rzutach wolnych Jacka Sulowskiego notowano rezultat 61-54. Ostatecznie po trzydziestu minutach Elektret wygrywał 65-56.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od jedenastu punktów limanowian, którzy w 33 min po rzucie Andrzeja Peciaka prowadzili już 76-56. Trafienia Dawida Łazarza i Jacka Sulowskiego pozwoliły koszykarzom MUKS 1811 Unii na nieznaczne zmniejszenie strat (61-76 w 34 min), w 36 min notowano jednak rezultat 85-62. Pięć punktów Dawida Łazarza oraz rzuty wolne Mikołaja Steca i Michała Moskala doprowadziły w 39 min do stanu 70-85, w ostatniej minucie miejscowi dorzucili jednak siedem punktów, zwyciężając ostatecznie różnicą ponad dwudziestu „oczek”.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 26, Andrzej Schabowski 14, Dominik Niemczura 11, Dawid Łazarz 7, Paweł Zaczkiewicz 5, Piotr Badełek 2, Michał Moskal 2, Tomasz Niskowski 2, Mikołaj Stec 1, Adrian Boduch 0.