Ósma domowa wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ósma domowa wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zachowali miano niepokonanych u siebie. W rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach meczu szesnastej kolejki trzeciej ligi, tarnowianie pokonali 86-76 (19-13, 22-28, 19-25, 26-10) SKF Jura Zabierzów i była to ich ósma domowa wygrana.

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu Dawida Cepuchowicza, ale w 3 min po trafieniu Pawła Zaczkiewicza było 8-2 dla MUKS 1811 Unii. Minutę później po „trójce” tego zawodnika notowano wynk 11-4, a dwie punktowe akcje Jacka Sulowskiego powiększyły przewagę gospodarzy do dziewięciu „oczek” (17-8 w 7 min). W końcówce pierwszej kwarty nieco skuteczniejsi byli koszykarze z Zabierzowa i po dziesięciu minutach nasz zespół prowadził różnicą sześciu punktów.

Pod dyktando przyjezdnych przebiegały także początkowe minuty drugiej kwarty, w 13 min po rzucie Jakuba Króla było 23-21. Akcja 2+1 Jacka Sulowskiego oraz punkty Dawida Łazarza, spowodowały jednak, że w 14 min na tablicy pojawił się wynik 28-21. Minutę później goście przegrywali tylko 27-28, a w odpowiedzi na trzypunktowy rzut Pawła Zaczkiewicza zdobyli siedem punktów i w 17 min po akcji Jana Graniczki wygrywali 34-32. Tarnowianie jeszcze dwukrotnie przed przerwą wychodzili na prowadzenie (37-36 w 18 min i 41-39 w 19 min), ostatecznie do przerwy notowano wynik 41-41.

W pierwszych fragmentach trzeciej kwarty w hali Miejskiego Domu Sportu trwała wyrównana walka i w 26 min po rzucie za trzy punkty Pawła Zaczkiewicza było 51-52. Kolejne sześć punktów zdobyli jednak gracze z Zabierzowa i w 27 min prowadzili 58-51. W odpowiedzi zza linii 6.75 m trafił wprawdzie Michał Moskal, a dwa rzuty wolne wykorzystał Dawid Łazarz (56-58 w 28 min), ale na minutę przed końcem tej odsłony tarnowianie przegrywali 56-64. Przed ostatnią „ćwiartką” mieli natomiast do odrobienia sześciopunktową stratę (60-66).

W 33 min po dwóch trafieniach Andrzeja Schabowskiego i kolejnych punktach Pawła Zaczkiewicza było 66-66. Chwilę później dwukrotnie trafił grający trener MUKS 1811 Unii, Dominik Niemczura i nasz zespół prowadził 70-68. W odpowiedzi punkty zdobył Konrad Tyński, ale po pięciu punktach Dawida Szewczyka i „trójce” Jacka Sulowskiego, na trzy minuty przed końcem spotkania na tablicy widniał rezultat 78-70. Na początku 40 min po rzutach wolnych Dominika Niemczury było 84-73, a wygraną MUKS 1811 Unii przypieczętował jej kapitan, Jacek Sulowski, dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 17 (2x3), Paweł Zaczkiewicz 17 (3x3), Andrzej Schabowski 13, Dawid Łazarz 11 (1x3), Dominik Niemczura 10, Michał Moskal 7, Dawid Szewczyk 7, Piotr Badełek 2, Adrian Boduch 2, Michał Walnik 0.