Ósme z rzędu zwycięstwo juniorów młodszych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ósme z rzędu zwycięstwo juniorów młodszych Pałacu

Kolejne spotkanie o mistrzostwo małopolskiej klasy juniorów młodszych mają za sobą piłkarze ręczni pierwszej drużyny MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W meczu rozegranym w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23, podopieczni trenera Marcina Janasa pokonali 41-27 (19-11) UKS Krakowiak 85 Kraków i z kompletem ośmiu zwycięstw przewodzą w tabeli.

W pierwszym kwadransie żadna z drużyn nie wypracowała sobie znaczącej przewagi. Gospodarze dwukrotnie odskoczyli co prawda na dystans dwóch bramek, ale w 14 min na tablicy widniał wynik 9-8. Sześć minut później po trafieniach Igora Mroza, Patryka Kwarcińskiego oraz Oskara Klamrzyńskiego MKS Pałac Młodzieży MPEC prowadził już 12-8. W następnych minutach pierwszej połowy, tarnowianie systematycznie powiększali swą przewagę. W 23 min po akcji Konrada Wątroby wzrosła ona do pięciu trafień (23 min), a trzy minuty później, po kolejnym trafieniu tego zawodnika wynosiła siedem „oczek” (17-10). W końcówce pierwszej połowy trafili jeszcze Oskar Klamrzyński oraz Patryk Majcher i do przerwy ekipa trenera Marcina Janasa prowadziła różnicą ośmiu bramek.

W pierwszych minutach po zmianie stron, na bramkę zdobytą przez gości, celnym rzutem odpowiadali także tarnowianie. Dopiero w 43 min po dwóch z rzędu trafieniach Michała Muchy, szczypiorniści Pałacu powiększyli dzielący oba zespoły dystans do dziewięciu bramek (27-18). Trzy minuty później po rzucie karnym Patryka Kwarcińskiego było 29-10, a w 48 min Konrad Wątroba doprowadził do rezultatu 31-20. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Pałac wygrywał 32-22, a po trzech z rzędu trafieniach Patryka Majchera przewaga tarnowskiej „siódemki” wzrosła do trzynastu trafień (35-22). W 57 min krakowianie zmniejszyli straty do jedenastu goli (38-27), celne rzuty Konrada Wątroby i Patryka Kwarcińskiego oraz rzut karny wykorzystany w ostatniej minucie przez Kacpra Kamysza, spowodowały, że tarnowianie wygrali ostatecznie różnicą czternastu bramek.

MKS PM MPEC: Kacper Słowik, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Patryk Majcher 8, Oskar Klamrzyński 6, Przemysław Mądel 6, Patryk Kwarciński 5, Igor Mróz 5, Szymon Porębski 4, Konrad Wątroba 4, Michał Mucha 2, Kacper Kamysz 1, Filip Mróz