Ósme z rzędu zwycięstwo kadetów MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ósme z rzędu zwycięstwo kadetów MUKS 1811 Unii

Dwie wygrane i dwie porażki to weekendowy dorobek młodzieżowych zespołów MUKS 1811 Unii Tarnów, występujących w rozgrywkach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki.

Juniorzy Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów

Pierwszy w tym roku mecz rozegrała prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza drużyna juniorów Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów (na zdjęciu). Tarnowianie w wyjazdowym meczu zmierzyli się z wyżej notowaną w tabeli ekipą UKS Regis Wieliczka. Gospodarze wygrali w tym spotkaniu tylko jedną, pierwszą, kwartę, w której okazali się lepsi od naszego zespołu o jeden punkt. Do przerwy tarnowianie wygrywali już 44-41, a po trzydziestu minutach ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów (61-54). W ostatniej kwarcie koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii nie tylko nie roztrwonili tej przewagi, ale powiększyli ją o kolejne trzy „oczka”, zwyciężając ostatecznie 84-74 (19-20, 25-21, 17-13, 23-20). Warto dodać, że był to pierwszy w tym sezonie komplet punktów wywalczony przez ten zespół na wyjeździe.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Sebastian Dynda 19, Mateusz Baziak 15, Igor Michalski 12, Kamil Rajca 12, Mikołaj Wróbel 10, Sebastian Szabaciuk 7, Jakub Więckowski 5, Adrian Szumlański 3, Wojciech Gancarz 1, Mikołaj Liszka 0, Szymon Skrzypek 0.

Z jednym punktem wrócili z Krakowa młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów, których rywalem, była niepokonana w tym sezonie tamtejsza Wisła. Pierwsza kwarta dawała jeszcze tarnowianom nadzieje na korzystny wynik, po jej zakończeniu podopieczni trenera Dominika Niemczury przegrywali bowiem tylko czterema punktami. Potem uwidoczniła się już jednak zdecydowana przewaga wiślaków. Do przerwy gospodarze prowadzili 38-20, w trzeciej kwarcie nie dali natomiast naszej drużynie żadnych szans, wygrywając tę część meczu różnicą 25 „oczek”. W końcowych dziesięciu minutach krakowianie także przeważali, wygrywając w końcowym rozrachunku 86-33 (15-11, 23-9, 28-3, 20-10).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 10, Wojciech Gancarz 10, Szymon Kubaka 7, Jakub Kocan 2, Kacper Maziarz 2, Krzysztof Rachwał 2, Nikodem Badełek 0, Hubert Bartkowski 0, Filip Kawa 0, Adam Nowakowski 0, Mikołaj Ochwat 0, Daniel Sikora 0.

Porażką zakończył się również domowy mecz drugiej drużyny kadetów „B” MUKS 1811 Unii Tarnów, której szkoleniowcem jest Jarosław Mosio. Pierwsza połowa pojedynku z krakowską Koroną należała zdecydowanie do przyjezdnych, którzy zdobyli w tej odsłonie ponad dwa razy więcej punktów od naszego zespołu (58-27). W trzeciej kwarcie również skuteczniejsi byli krakowianie, ich przewaga wzrosła jednak w tej części meczu tylko o sześć punktów. W końcowych dziesięciu minutach, tarnowianie odrobili sporo strat, ale przegrali 74-98 (10-22, 17-36, 17-23, 30-17).

MUKS 1811 Unia: Stanisław Boduch 28, Szymon Hajdo 14, Jarosław Pasek 11, Piotr Dura 10, Oskar Tomasik 4, Wojciech Foltak 3, Antoni Sikora 2, Oliwier Olesik 1, Szymon Piórkowski 1, Szymon Lewandowski 0.

Po kolejne, ósme już zwycięstwo sięgnęli natomiast koszykarze z pierwszej drużyny kadetów „B” MUKS 1811 Unii, którzy w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach zmierzyli się z Wisłą Kraków. Już w pierwszej kwarcie zespół trenera Dominika Niemczury wypracował sobie piętnastopunktową przewagę, która do przerwy wzrosła do dwudziestu „oczek” (50-30). W trzeciej kwarcie skuteczniejsi okazali się wprawdzie przyjezdni, w końcowych dziesięciu minutach tarnowianie z nawiązką odrobili jednak te straty, zwyciężając 91-64 (26-11, 24-19, 16-23, 25-11).

MUKS 1811 Unia: Kacper Maziarz 23, Adam Nowakowski 18, Rodion Plekhanov 16, Daniel Sikora 10, Hubert Bartkowski 9, Szymon Sikora 6, Jakub Kocan 4, Patryk Bartkowski 3, Miłosz Jóźwiak 2.