Ostatnia domowa wygrana piłkarek Iskry - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ostatnia domowa wygrana piłkarek Iskry

W ostatnim w tym sezonie domowym meczu trzeciej ligi piłki nożnej, piłkarki TS Iskra Tarnów pokonały 4-2 (2-0) KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i od awansu do drugiej ligi dzieli je już tylko jedno zwycięstwo (przy korzystnym dla nich wyniku zaległego meczu UKS Wisła Kraków – Football Success Academy Kraków, awans świętować mogą już w najbliższą środę).

Piłkarki TS Iskra Tarnów

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu trenowanego przez Michała Jarząba i Jacka Ćwika. W 14 min gospodynie na prowadzenie wyprowadziła bowiem Gabriela Kusion. Mało tego, trzy minuty później, pierwszą swoją bramkę zdobyła 15-letnia Blanka Zając i do przerwy tarnowianki prowadziły 2-0.

Po trzech minutach gry po przerwie, Blanka Zając po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń i zrobiło się 3-0. Kolejne minuty należały do rywalek. W 52 min Klaudia Skrzyniarz skapitulowała po strzale Patrycji Szymańskiej, a trzy minuty kontaktową bramkę dla przyjezdnych zdobyła Maja Zawolik. Odpowiedź gospodyń była jednak błyskawiczna. W tej samej 55 minucie czwartego gola dla TS Iskra strzeliła wprowadzona na boisko po przerwie Oliwia Patyk, pieczętując tym samym trzynastą z rzędu wygraną piłkarek z Krzyża.

Jeżeli w najbliższą środę, 12 czerwca, w zaległym meczu dziewiętnastej kolejki, UKS Wisła Kraków pokona Football Success Kraków, tarnowianki już przed ostatnim spotkaniem świętować będą mogły awans. W przeciwnym przypadku sprawa gry w przyszłym sezonie w drugiej lidze rozstrzygnie się w niedzielę 16 czerwca.