Ostre strzelanie piłkarzy Metalu i Iskry - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ostre strzelanie piłkarzy Metalu i Iskry

Dobiegły końca ligowe rozgrywki z udziałem piłkarskich drużyn z Tarnowa, występujących w ligach seniorskich. Bardzo efektowne zwycięstwa odniosły na zakończenie ekipy Metalu Tarnów i Iskry Tarnów, aplikując swoim rywalom po dziewięć bramek. Gorzej powiodło się naszym czwartoligowcom, którzy w dwóch meczach zdobyli tylko jeden punkt.

Na zakończenie rozgrywek wschodniej grupy czwartej ligi, piłkarze Unii Tarnów zremisowali na wyjeździe z Orkanem Szczyrzyc. Pierwsza bramka padła w 29 min, gdy na listę strzelców wpisał się Łukasz Popiela. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Marcin Krywoborodenko. Na kolejne trafienia czekać trzeba było do końcowego kwadransa. W 77 min drugą bramkę dla „Jaskółek” zdobył wprowadzony na boisko po przerwie Szymon Adamski. Dwie minuty później było już 1-3, tym razem miejscowego bramkarza pokonał Mateusz Nowak. Ostatecznie mecz zakończył się jednak wynikiem 3-3 (1-1), gdyż po trafieniach w 80 i 89 min hat-trick skompletował Marcin Krywoborodenko. Dla piłkarzy Unii spotkanie to nie oznacza końca sezonu. Tarnowian, którzy już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie, czeka jeszcze barażowy dwumecz o awans do trzeciej ligi, w którym ich rywalem będzie mistrz zachodniej grupy czwartej ligi, Jutrzenka Giebułtów. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w czwartek 20 czerwca w Giebułtowie, rewanż odbędzie się we wtorek 25 czerwca w Tarnowie.

Druga nasza czwartoligowa drużyna, Tarnovia w ostatnim meczu przegrała na wyjeździe 1-2 (0-1) z Watrą Białka Tatrzańska. Jedyna do przerwy bramka padła w 40 min, gdy Maciej Rzadkosz wygrał pojedynek sam na sam z Szymonem Leśniakiem. W 52 min było już 2-0, tarnowskiego bramkarza strzałem z dystansu pokonał bowiem Michał Czubin. Wynik spotkania ustalił w 64 min Bartosz Tokarczyk, który po podaniu Karola Kuczka minął dwóch rywali, kończąc akcję celnym strzałem z 11 metrów. Tarnovia zakończyła rozgrywki na dziesiątej pozycji, powtarzając tym samym wynik z poprzedniego sezonu.

Ostre strzelanie na zakończenie sezonu urządzili sobie piłkarze Metalu Tarnów. W wyjazdowym spotkaniu pokonali oni 9-0 (3-0) najsłabszy zespół klasy okręgowej, KS US Śmigno. Wynik już w 7 min otworzył Kamil Szumlański. Kolejne dwie bramki zdobył Albert Stolarz, trafiając między słupki w 17 i 36 min. W 51 min po trafieniu Tomasza Poprocha było 0-4, po godzinie gry piątą bramkę dla Metalu zdobył natomiast Arkadiusz Rajczyk. Pięć minut później po raz trzeci między słupki trafił Albert Stolarz, a w 73 min po strzale Filipa Barana, Metal prowadził już 7-0. Efektowną wygraną naszego zespołu przypieczętowali w samej końcówce spotkania: Jerzy Gromadzki (86 min) i Konrad Stańczyk (90 min). Metal zakończył sezon na trzeciej pozycji.

Dziewięć bramek zaaplikowali rywalom także piłkarze Iskry Tarnów, w wyjazdowym pojedynku klasy „B”, gromiąc Więckovię 9-0 (4-0). Tarnowianie bardzo szybko „napoczęli” rywala. W 6 min bramkę zdobył Robert Tomasiewicz, dwie minuty później między słupki trafił Dawid Cich. W pierwszej połowie bramkarz Więckovii kapitulował jeszcze po uderzeniach Filipa Sijki (28 min) oraz Dawida Cicha (36 min). Ten ostatni w 54 min otworzył wynik po przerwie, niespełna kwadrans później (68 min) po pierwszej tego dnia bramce Bartłomieja Jarmuły, Iskra prowadziła natomiast 6-0. W 71 min po raz czwarty do bramki trafił Dawid Cich, sześć minut później na listę strzelców wpisał się Łukasz Kubisztal, a wygraną Iskry przypieczętował w 81 min Bartłomiej Jarmuła. Zwycięsko zakończył sezon również drugi z naszych zespołów występujących w klasie „B”. Błękitni 1947 Tarnów w wyjazdowym spotkaniu pokonali 2-0 Zryw Wielka Wieś. Iskra w końcowej tabeli klasy „B” zajęła trzecie miejsce, tuż za nią sklasyfikowana została ekipa Błękitnych 1947.