Pałac wyraźnie lepszy od Wiertmetu Libusza - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pałac wyraźnie lepszy od Wiertmetu Libusza

W kolejnym spotkaniu Małopolskiej Ligi Seniorów w piłce ręcznej, „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzyła się w swojej hali z UKS Wiertmet Libusza. Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem 34-24 (17-13) zespołu trenera Bartosza Bommersbacha.

Pierwsze minuty środowego pojedynku nie wskazywały na takie rozstrzygnięcie. Po okresie gry bramka za bramkę, w 6 min po trzecim już tego dnia trafieniu Szczepana Mleczaka goście prowadzili bowiem 5-3. Na odpowiedź tarnowian nie trzeba było jednak długo czekać. Szczypiorniści Pałacu rzucili sześć bramek nie tracąc żadnej i w 10 min po golu Marka Starca wygrywali 9-5. Sześć minut później po dwóch z rzędu bramkach Maksymiliana Grzesika na tablicy pojawił się wynik 13-6, a w 24 min po kolejnej udanej akcji tego zawodnika było 16-9 dla Pałacu. W końcówce pierwszej połowy goście zmniejszyli jednak nieco straty i do szatni oba zespoły zeszły przy czterobramkowym prowadzeniu tarnowian.

Na początku drugiej połowy obie ekipy znów zdobywały bramki na przemian i w 34 min Pałac prowadził tylko 20-17. Cztery minuty później było 22-18, ale w 44 min dzięki skutecznej grze Andrzeja Wicherka i Konrada Łuczyńskiego oraz kolejnemu trafieniu Maksymiliana Grzesika przewaga drużyny trenera Bartosza Bommersbacha wzrosła do ośmiu „oczek” (27-19). W 52 min goście zbliżyli się do Pałacu na dystans pięciu bramek (28-23). Cztery minuty później po rzucie Tomasza Musiała było jednak 31-23, a mecz zakończył się dziesięciobramkową wygraną „siódemki” z Tarnowa.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Robert Pyrek – Andrzej Wicherek 9, Konrad Łuczyński 7, Tomasz Musiał 7, Maksymilian Grzesik 5, Mateusz Wojdan 3, Jakub Basierak 1, Konrad Sanek 1, Marek Starzec 1, Kacper Chruściel, Paweł Kozioł, Jakub Kuta, Filip Mądel, Karol Płaneta.