Panie górą w zmaganiach boulderowców - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Panie górą w zmaganiach boulderowców

W II rzucie Małopolskiej Ligi Akademickiej w boulderingu dobrze zaprezentowały się zawodniczki AZS PGNiG PWSZ Tarnów, które zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za AZS AGH i AZS Akademii Sztuk Pięknych.

Najlepiej w zespole żeńskim wystąpiła Agnieszka Szepielak, która awansowała do ścisłego finału i ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Wysokie siódme miejsce zajęła Jadwiga Klimek, a debiutująca w Lidze Anna Majcher – dziesiąte. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej rzutu studentki tarnowskiej PWSZ przegrały tylko jednym punktem z AZS ASP, ale dzięki pokonaniu drużyny AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego, awansowały w klasyfikacji łącznej po dwóch rzutach na trzecią pozycję.

Słabiej tym razem zaprezentował się zespół męski, który w klasyfikacji rzutu zajął szóste miejsce. 215 punktów zdobyte przez tarnowskich studentów nie wystarczyło do awansu w klasyfikacji łącznej i obecnie AZS PGNiG PWSZ Tarnów w klasyfikacji drużynowej mężczyzn po dwóch rozegranych rzutach zajmuje szóste miejsce. Wśród panów najlepiej z problemami przykręconymi w boulderowej piwnicy krakowskiej Korony poradził sobie Wojciech Nowak (23. pozycja), Artur Kupiec był 26., Przemysław Obrzut 27., a Paweł Molczyk 29.

W rywalizacji brali również udział tarnowscy wspinacze reprezentujący uczelnie wyższe Krakowa. Wśród pań bezkonkurencyjna była Sylwia Buczek, natomiast wśród panów 6. miejsce zajął Maciej Kalita.