Pewna wygrana Grupy Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana Grupy Azoty Unii

W meczu dwudziestej pierwszej serii PGNiG Superligi, grający przed swoją publicznością piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów, pokonali 31-24 Gwardię Opole. Ta dziesiąta w sezonie wygrana pozwoliła tarnowianom na pozostanie w walce o czwarte miejsce. Do zajmujących aktualnie tę lokatę Azotów-Puławy „Jaskółki” tracą tylko cztery punkty.

Mecz PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - Gwardia Opole

W początkowych fragmentach pierwszej połowy trwała walka bramka za bramkę i w 9 min po trafieniu wychowanka MKS Pałac Młodzieży, Mateusza Wojdana, było 4-3 dla Gwardii. Dwa trafienia Shuichi Yoshidy oraz celny rzut, wybranego najlepszym zawodnikiem meczu, Tarasa Minotskyiego, spowodowały jednak, że w 11 min to zespół trenera Tomasza Strząbały wygrywał 6-4. Pięć minut później po kolejnej bramkowej akcji ukraińskiego rozgrywającego było 8-5, a w 22 min Keisuke Matsuura zwiększył dzielący oba zespoły dystans do czterech „oczek” (11-7). Dwie minuty później było wprawdzie 11-9, Paweł Podsiadło i Keisuke Matsuura przywrócili jednak czterobramkowe prowadzenie Grupy Azoty Unii (13-9 w 28 min). W odpowiedzi dwie bramki zdobyli opolanie, a wynik do przerwy ustalił w 30 min Jakub Sikora.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia, dobrze znanego tarnowskim kibicom Łukasza Kucharzyka, ale w 36 min po rzucie Alberta Sanka było 16-12. Między 37 a 42 minutą gospodarze rzucili trzy bramki nie tracąc żadnej i po rzucie Przemysława Mrozowicza wygrywali już 20-14. Goście szybko zmniejszyli jednak te straty do trzech „oczek”, w 46 min po rzucie karnym Marka Hryniewicza doprowadzając do stanu 21-18. Przy wyniku 23-20 trzy z rzędu rzuty karne wykorzystał Ajdin Zahirović (Bośniak wykonywał w tym meczu siedem „siódemek” i nie pomylił się ani razu) i na siedem minut przed końcem Grupa Azoty Unia prowadziła 26-20. Końcowe fragmenty przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę rezultatu, a w ostatniej minucie bramki pieczętujące wygraną Unii zdobyli dwaj skrzydłowi: Aliaksandr Bushkou i Jakub Sikora.

Grupa Azoty Unia: Marek Bartosik, Patryk Małecki – Ajdin Zahirović 7, Taras Minotskyi 5, Shuichi Yoshida 4, Aliaksandr Bushkou 3, Albert Sanek 3, Keisuke Matsuura 2, Paweł Podsiadło 2, Jakub Sikora 2, Jakub Kowalik 1, Przemysław Mrozowicz 1, Michał Słupski 1, Kenya Kasahara.