Pewna wygrana MUKS 1811 Unii w meczu „na szczycie” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana MUKS 1811 Unii w meczu „na szczycie”

W rozgrywanym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach meczu „na szczycie” trzeciej ligi, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się z UKS Regis Wieliczka, który podobnie jak tarnowianie miał na koncie komplet sześciu zwycięstw. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 99-71 (27-21, 27-17, 30-17, 15-16) dla ekipy trenera Krzysztofa Wawrzonka, która po tej wygranej została samodzielnym liderem.

Początkowe minuty nie zapowiadały tak pewnego zwycięstwa koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów, którzy w 2 min przegrywali 0-5. Cztery minuty później notowano wynik 14-14, potem na boisku wyraźnie przeważali już tarnowianie. Po pierwszej kwarcie ich przewaga wynosiła wprawdzie tylko sześć „oczek”, ale na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 54-38 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie na boisku Miejskiego Domu Sportu niewiele się zmieniło. Tarnowianie systematycznie powiększali swą przewagę, która po trzydziestu minutach osiągnęła rozmiary blisko trzydziestu punktów (84-55). Gra wyrównała się dopiero w końcowych dziesięciu minutach, ale wygrana MUKS 1811 Unii Tarnów ani przez moment nie była zagrożona. W zwycięskiej drużynie kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazał się Jacek Sulowski, który zdobył blisko czterdzieści punktów, siedmiokrotnie trafiając za trzy punkty.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 39, Dawid Szewczyk 22, Michał Skowron 15, Paweł Zaczkiewicz 8, Błażej Niepsuj 6, Sebastian Bogusz 3, Dawid Łazarz 2, Dominik Niemczura 2, Mateusz Piska 2, Piotr Badełek 0, Mateusz Kozdroń 0.