Pewna wygrana Pałacu w Małopolskiej Lidze Seniorów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana Pałacu w Małopolskiej Lidze Seniorów

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów występujący w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Seniorów. Grający we własnej hali tarnowianie pokonali UKS Czwórkę Libiąż 39-27 (20-12).

Już w 4 min po rzutach Andrzeja Wicherka, Tomasza Musiała i Konrada Łuczyńskiego, tarnowianie prowadzili 3-0. Dwie minuty później było wprawdzie 3-2, ale w 6 min po dwóch trafieniach Konrada Łuczyńskiego Pałac wygrywał 5-2. Do 17 min oba zespoły zdobywały bramki na przemian (10-7), dwie minuty później dzięki dwóm golom Adama Latki straty przyjezdnych zmalały do jednego „oczka” (10-9). Między 21 a 25 minutą podopieczni trenera Bartosza Bommersbacha rzucili jednak cztery bramki nie tracąc żadnej i po akcji Mateusza Wojdana prowadzili 15-10. Chwilę później po kolejnym trafieniu reprezentanta Polski juniorów i dwóch bramkach Andrzeja Wicherka, przewaga Pałacu wzrosła do siedmiu goli (18-11 w 28 min), a pierwsza połowa zakończyła się ośmiobramkową wygraną gospodarzy. Warto zaznaczyć, że dziesięć z jedenastu ostatnich w pierwszej połowie bramek dla MKS PM MPEC zdobyli właśnie Andrzej Wicherek i Mateusz Wojdan (jedynym przerywnikiem było trafienie z rzutu karnego Tomasza Musiała na 14-10).

W 33 min po rzucie Konrada Łuczyńskiego było już 23-13. Kolejne fragmenty spotkania należały do przyjezdnych. W 39 min libiążanie zmniejszyli straty do sześciu bramek (25-19), a pięć minut później po trzech z rzędu golach przegrywali tylko 23-27. Odpowiedź tarnowian była jednak błyskawiczna i w 54 min po kolejnej akcji Andrzeja Wicherka Pałac wygrywał 34-24. Trzy minuty później prowadzenie tarnowskiej „siódemki” wzrosło do dwunastu bramek (37-25) i z taką właśnie przewagą zakończyli ten pojedynek podopieczni trenera Bartosza Bommersbacha.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Robert Pyrek – Andrzej Wicherek 9, Konrad Łuczyński 8, Maksymilian Grzesik 6, Mateusz Wojdan 6, Konrad Sanek 3, Tomasz Musiał 3, Marek Starzec 2, Jakub Basierak 1, Jakub Kuta 1, Bartosz Paw, Kacper Chruściel, Filip Mądel, Karol Płaneta, Adrian Zaucha.