Pewna wygrana SPR PWSZ w Radomiu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana SPR PWSZ w Radomiu

W dwudziestej trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, SPR PWSZ Tarnów pokonał na wyjeździe 32-25 (14-7) Uniwersytet Radom. Po tej wygranej podopieczni trenera Ryszarda Tabora nie tylko umocnili się na drugim miejscu w tabeli, ale zrównali się punktami z liderem, AZS AWF Biała Podlaska, który przegrał wyjazdowy mecz z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie.

Pojedynek rozpoczął się zdecydowanie po myśli tarnowian. Pierwszą bramkę zdobyli oni w 1 min po strzale Damiana Misiewicza, a cztery minuty później po akcji Michała Kubisztala prowadzili już 4-0. Fragment spotkania między 9 a 19 minutą, SPR PWSZ rozstrzygnął natomiast na swoją korzyść 5-0 i po drugim tego dnia rzucie karnym wykorzystanym przez Michała Kubisztala wygrywał 10-2. W odpowiedzi dwie bramki rzucili gospodarze (4-10 w 21 min), a w 26 min po trafieniu z rzutu karnego Sebastiana Włoskiewicza na tablicy pojawił się wynik 7-12. Po rzutach Alberta Sanka i Bartosza Niemca pierwsza połowa zakończyła się jednak siedmiobramkowym zwycięstwem naszej „siódemki”.

W 31 min szczypiorniści z Radomia znów zmniejszyli straty do pięciu bramek (9-14), w 40 min po akcji Jakuba Kowalika przegrywali jednak 11-19. Tę bezpieczną przewagę utrzymali podopieczni trenera Ryszarda Tabora już do końca spotkania, w dalszych minutach nie pozwalając przeciwnikom zbliżyć się na dystans mniejszy niż sześć trafień. Wynik meczu ustalił w ostatniej minucie Filip Frycz, dla którego było to czwarte w tym sezonie trafienie w lidze.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Piotr Sądowicz – Michał Kubisztal 8, Krzysztof Mogielnicki 5, Damian Misiewicz 4, Daniel Dutka 3, Jakub Kowalik 2, Bartosz Niemiec 2, Łukasz Nowak 2, Albert Sanek 2, Marcin Wajda 2, Filip Frycz 1, Emilian Jewuła 1, Szymon Bielamowicz, Kamil Drobiecki, Jakub Spieszny.