Pewna wygrana juniorów, wysoka porażka juniorek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana juniorów, wysoka porażka juniorek

Bardzo efektowna wygrana chłopców i zdecydowana porażka dziewcząt - tak przedstawia się bilans weekendowych, domowych występów juniorskich zespołów piłki ręcznej MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

W drugiej kolejce małopolskiej ligi juniorów, drugie domowe zwycięstwo odniosła prowadzona przez trenera Marcina Janasa „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Spotkanie z MOSiR-em Bochnia było jednostronnym widowiskiem. Już w 4 min po drugim z rzędu trafieniu Jakuba Sikory, gospodarze prowadzili 4-0. Sześć minut później po trzech kolejnych trafieniach tarnowskiego skrzydłowego było już 8-1. Dalsze minuty pierwszej połowy również przebiegały wobec podobnego scenariusza. W 17 min najskuteczniejszy na parkiecie Jakub Sikora doprowadził do wyniku 13-2, a w 23 min po rzucie Korneliusza Małka prowadził 18-3. Końcówka pierwszej połowy była już wyrównana i na przerwę obie „siódemki” zeszły przy stanie 22-7 dla Pałacu. Początek drugiej połowy również przebiegał pod znakiem wyrównanej gry i w 43 min na tablicy pojawił się rezultat 28-11 (cztery bramki dla Pałacu zdobył w tym okresie Igor Mróz). Skuteczna gra tria: Jakub Sikora – Korneliusz Małek – Michał Mucha, spowodowała jednak, że w 54 min było już 36-12. Ostatnie minuty przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę wyniku, mecz zakończył się wygraną Pałacu 41-17 (22-7).

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Jakub Sikora 9, Korneliusz Małek 8, Igor Mróz 8, Michał Mucha 4, Szymon Wajda 4, Mateusz Hoim 3, Oskar Klamrzyński 1, Michał Łabno 1, Przemysław Mądel 1, Grzegorz Piska 1, Sebastian Surman 1, Kacper Bednarz, Patryk Kwarciński.

Znacznie gorzej powiodło się młodym szczypiornistkom Pałacu, które w inauguracyjnym spotkaniu małopolskiej ligi juniorek zagrały w Tarnowie z Kusym Kraków. W 5 min podopieczne trenera Tomasza Śmieszka przegrywały 0-4, a w 8 min 1-6. Pięć minut później po rzucie karnym Aleksandry Pazdro było jednak 6-9. W 17 min przewaga krakowianek wzrosła do siedmiu bramek (6-13), a jeszcze na dziewięć minut przed przerwą przyjezdne prowadziły 17-10. Końcówkę pierwszej połowy szczypiornistki Kusego wygrały jednak 9-0, powiększając rozmiary prowadzenia do 16 „oczek”. Mimo tak zdecydowanej przewagi, po zmianie stron krakowianki nie zmniejszyły tempa i w 49 min wygrywały już 38-12. W dalszych minutach wyższość przyjezdnych nie była już tak wyraźna. Zawodniczki Kusego cały czas powiększały jednak dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając ostatecznie 53-23 (26-10).

MKS Pałac Młodzieży: Nadia Buch – Magdalena Leśniak 6, Aleksandra Pazdro 5, Weronika Gondek 3, Martyna Dębowska 2, Natalia Nowak 2, Martyna Adamczyk 1, Dagmara Biedroń 1, Gabriela Janas 1, Weronika Klich 1, Oliwia Moździeż 1, Oliwia Bajgier.