Pewna wygrana kadetów i porażka juniorów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana kadetów i porażka juniorów

Ze zmiennym szczęściem walczyły w ostatnich dniach młodzieżowe drużyny koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. Juniorzy starsi w wyjazdowym meczu nie sprostali AGH Koronie Kraków, kadeci pewnie pokonali w Wieliczce tamtejszy UKS Regis.

Kadeci MUKS 1811 Unii Tarnów

Prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza drużyna juniorów starszych tarnowskiego klubu, na zakończenie pierwszej rundy zmierzyła się na wyjeździe z AGH Koroną Kraków. Po bardzo wyrównanej pierwszej części meczu, zakończonej dwupunktową zaledwie wygraną gospodarzy, w drugiej na boisku przeważali dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi krakowianie. Efekt tego był taki, że do przerwy miejscowi prowadzili 50-38. W trzeciej kwarcie nasz zespół odrobił większość strat i po trzydziestu minutach przegrywał tylko 64-68. W ostatniej odsłonie znów nieco więcej z gry mieli jednak krakowianie i mecz zakończył się ich wygraną 92-83 (24-22, 26-16, 18-26, 24-19). Ekipa MUKS 1811 Unii zakończyła rundę z dorobkiem dwóch zwycięstw i czterech porażek.

MUKS 1811 Unia: Andrzej Schabowski 26, Mikołaj Ciesielski 19, Mateusz Pochroń 19, Michał Moskal 8, Sebastian Szabaciuk 4, Adrian Boduch 2, Michał Walnik 2, Mikołaj Wróbel 2, Jakub Więckowski 1, Igor Michalski 0, Szymon Skrzypek 0.

Znacznie więcej powodów do radości mieli kadeci MUKS 1811 Unii. Drużyna trenowana przez Dominika Niemczurę pewnie pokonała wczoraj na wyjeździe UKS Regis Wieliczka. Spotkanie było dość jednostronnym widowiskiem, w którym szybko okazało się, że jedyną niewiadomą będą rozmiary zwycięstwa zespołu z Tarnowa. Po dziesięciu minutach tarnowianie prowadzili wprawdzie różnicą tylko ośmiu „oczek”, na przerwę schodzili jednak z przewagą 22 punktów (46-24). Po zmianie stron mimo wysokiego prowadzenia, koszykarze MUKS 1811 Unii nie zamierzali zwalniać tempa. Przed ostatnią częścią meczu wygrywali już 69-39, aby ostatecznie zwyciężyć 90-54 (24-16, 22-8, 23-15, 21-15).

MUKS 1811 Unia: Szymon Kubaka 16, Mateusz Baziak 15, Wojciech Gancarz 15, Filip Kawa 13, Mikołaj Ochwat 10, Adam Nowakowski 9, Kacper Maziarz 8, Hubert Bartkowski 2, Aleksander Krukar 2, Jakub Kocan 0, Daniel Sikora 0.