Pewna wygrana na koniec fazy grupowej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana na koniec fazy grupowej

W spotkaniu kończącym zasadniczą fazę rozgrywek w drugiej lidze koszykówki kobiet region południe, MKS Pałac Młodzieży pokonał na wyjeździe 78-46 (21-8, 18-10, 20-12, 19-16) MLKS-MOS Rzeszów. Tarnowianki zakończyły tym samym rozgrywki grupowe na drugiej pozycji i od przyszłego weekendu rozpoczną rywalizację w finale „A”.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W 3 min po trafieniu Katarzyny Śmiertki i rzutach wolnych Debory Sajdak-Malec, Pałac prowadził 4-0. Potem gra wyrównała się i w 7 min podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrywały 10-6. W końcówce pierwszej kwarty tarnowianki zdobyły jednak jedenaście punktów z rzędu i na minutę przed końcem tej części meczu po rzucie Barbary Śmiertki prowadziły 21-6.

Po dwóch minutach gry w drugiej kwarcie notowano rezultat 11-23. Kolejny fragment spotkania koszykarki Pałacu wygrały 13-0 i w 16 min po trafieniu Kingi Jaworskiej prowadziły już 36-11. W ostatnich minutach pierwszej połowy skuteczniejsze były rzeszowianki. W 19 min po rzucie Marii Dubis gospodyniom udało się nawet zbliżyć do Pałacu na dystans mniejszy niż dwadzieścia punktów (18-37), ostatecznie do przerwy zespół z Tarnowa prowadził 39-18.

W 22 min na tablicy pojawił się wynik 22-41, dwie minuty później Katarzyna Śmiertka doprowadziła do korzystnego dla tarnowianek rezultatu 48-22. Kolejne minuty sobotniego spotkania również należały do zespołu trenera Krzysztofa Wawrzonka, który w 26 min po „trójce” Pauliny Liszki prowadził 55-24. Po trzydziestu minutach było natomiast 59-30 dla Pałacu.

W ostatnią część meczu lepiej weszły rzeszowianki i w 34 min po rzucie Lidii Otręby, na tablicy widniał wynik 39-60. W odpowiedzi na trzypunktowy rzut Gabrieli Ramian trafiły natomiast Julia Gorzelnik oraz Wiktoria Semko i w 35 min było 43-63. Kolejne jedenaście punktów zdobyły jednak zawodniczki MKS PM i po „trójce” bardzo skutecznej w tym fragmencie spotkania – osiem punktów – Gabrieli Wajdy, tarnowianki wygrywały 74-43. Końcówka meczu przyniosła już tylko kosmetyczną zmianę wyniku, ostatecznie Pałac wygrał różnicą 32 „oczek”.

MKS Pałac Młodzieży: Kinga Jaworska 14, Katarzyna Śmiertka 14, Gabriela Wajda 13 (3x3), Paulina Liszka 10 (2x3), Gabriela Ramian 9 (1x3), Barbara Śmiertka 7, Magdalena Maksymowicz 6 (1x3), Debora Sajdak-Malec 4, Sylwia Słowik 1, Aleksandra Kopacz 0.