Pewna wygrana na koniec ligi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana na koniec ligi

Dobiegły końca rozgrywki trzeciej ligi koszykówki mężczyzn. W ostatnim meczu Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów pokonała u siebie 76-59 (13-21, 21-12, 20-12, 22-14) Skawę Wadowice, a wygrana ta dała ekipie trenera Łukasza Stawarza drugie miejsce w końcowej tabeli.

Mecz trzeciej ligi koszykówki mężczyzn: Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów - Skawa Wadowice

Pierwsza kwarta dość nieoczekiwanie należała do gości. W 3 min po akcji Pawła Zaczkiewicza było wprawdzie 5-4, seria punktów Karola Macięgi dała jednak gościom prowadzenie 9-5 (4 min). Dwie minuty później na tablicy pojawił się rezultat 11-11, ale na początku 10 min dzięki pięciu z rzędu punktom Bartosza Sierpa, Skawa wygrywała 19-11.

Jeszcze po czterech minutach gry w drugiej kwarcie, zespół z Wadowic prowadził 28-18. Trzy minuty później Michał Moskal trafiając zza linii 6.75 zmniejszył straty Zeltrans MUKS 1811 Unii do trzech „oczek” (25-28). Między 18 a 19 minutą gospodarze zdobyli natomiast siedem punktów nie tracąc żadnego i po punktach Andrzeja Schabowskiego wyszli na prowadzenie 32-30. Na przerwę oba zespoły zeszły natomiast przy wyniku 34-33 dla ekipy z Tarnowa.

Druga połowa rozpoczęła się od udanych akcji z obu stron (36-35 w 22 min). Kolejne minuty należały zdecydowanie do podopiecznych trenera Łukasza Stawarza. Osiem punktów Mikołaja Wróbla (w tym dwie „trójki”), cztery Andrzeja Schabowskiego oraz dwa celne rzuty wolne Michała Moskala, spowodowały, że w 25 min tarnowianie wygrywali 50-35. Piętnastopunktowa przewaga gospodarzy (54-39) utrzymywała się jeszcze dwie minuty później. W końcówce trzeciej kwarty wadowiczanie odrobili część strat i po trzydziestu minutach przegrywali 45-54.

W 34 min tarnowianie wygrywali 60-51. Dwie minuty później ich przewaga stopniała do czterech „oczek” (62-58). Kolejny fragment spotkania należał jednak zdecydowanie do gospodarzy. Koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii trzykrotnie trafili w tym okresie za trzy punkty i w ostatniej minucie po „trójce” Michała Moskala wygrywali 76-58. Ostatecznie zwyciężyli różnicą siedemnastu punktów, kończąc rozgrywki z kompletem siedmiu domowych wygranych.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Mikołaj Wróbel 19 (3x3), Michał Moskal 17 (3x3), Paweł Zaczkiewicz 12, Andrzej Schabowski 11, Dominik Niemczura 6, Adrian Boduch 4, Igor Michalski 3, Mateusz Baziak 2, Mikołaj Stec 2, Daniel Siedlik 0, Igor Szczerba 0, Michał Walnik 0.

***

Tarnowian czeka teraz start w półfinałowym turnieju o awans do drugiej ligi. Przed dzisiejszym losowaniem nasz zespół został rozstawiony w pierwszym koszyku.