Pewna wygrana na koniec rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana na koniec rundy

W meczu kończącym pierwszą rundę gier meczu, drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zwyciężyły w swojej hali z SPZ WJM Krasne Błażowa 95-67 (24-6, 28-24, 25-14, 18-23). Na półmetku rozgrywek, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka klasyfikowane są na drugiej pozycji.

Przy piłce Paulina Liszka

Mecz rozpoczął się od trzech trafień Weroniki Węglarz, a w 4 min po rzutach wolnych Pauliny Liszki tarnowianki prowadziły 8-0. Dwie minuty później pierwsze punkty zdobyła Julia Hatalska i na tablicy pojawił się wynik 14-2. Końcówkę pierwszej kwarty gospodynie ponownie wygrały 8-0 i po dziesięciu minutach wygrywały różnicą osiemnastu „oczek”.

W 13 min po drugiej w tej kwarcie „trójce” Aleksandry Klimas było już 34-9. W dalszych fragmentach drugiej części meczu gra była zdecydowanie bardziej wyrównana, ale cały czas utrzymywała się ponad dwudziestopunktowa przewaga tarnowianek. Największe rozmiary osiągnęła ona w 17 min, gdy po akcji Aleksandry Kopacz, Pałac wygrywał 43-17. Do szatni oba zespoły zeszły natomiast przy wyniku 52-30.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Dwa trafienia Julii Hatalskiej i rzut Zuzanny Piwkowskiej, w 21 min dały gospodyniom prowadzenie 58-30. Trzy minuty później po trafieniu za trzy punkty tej pierwszej notowano natomiast wynik 63-31. Na dwie minuty przed końcem tej odsłony tarnowianki wciąż miały blisko dwa razy więcej punktów od przyjezdnych (75-38). Po trzeciej kwarcie prowadziły natomiast 77-44.

Na początku czwartej kwarty nieznaczną przewagę uzyskały koszykarki z Podkarpacia. Efekt tego był taki, że w 34 min notowano wynik 83-58, a dwie minuty później było 85-62. W 37 min po trafieniu Debory Sajdak-Malec na tablicy pojawił się jednak rezultat 93-64. W końcówce przyjezdne wykorzystały jeszcze trzy rzuty wolne, a punkty dla Pałacu zdobyła Aleksandra Klimas. Warto zauważyć, że w spotkaniu tym punktowały wszystkie koszykarki z Tarnowa.

MKS Pałac Młodzieży: Aleksandra Klimas 17 (3x3), Julia Hatalska 13 (1x3), Zuzanna Piwkowska 12, Weronika Węglarz 11, Aleksandra Kopacz 10, Paulina Liszka 9 (1x3), Kinga Jaworska 6, Debora Sajdak-Malec 5, Sylwia Słowik 5, Sabina Stygar 4, Karolina Korcyl 3 (1x3).