Pewna wygrana na koniec sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana na koniec sezonu

W ostatnim w tym sezonie meczu o punkty w pierwszej lidze siatkówki kobiet, Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów pewnie pokonała – spotkanie trwało niespełna godzinę - na wyjeździe 3-0 (25-21, 25-15, 25-22) AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Tym samym nasz zespół zakończył rozgrywki na siódmej pozycji.

Mecz pierwszej ligi siatkówki kobiet: Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

W pierwszym secie tarnowianki od początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, przy serii zagrywek Klaudii Kaczorowskiej wygrywały 6-2. Chwilę później po nieudanym ataku Manueli Jakóbiak na tablicy pojawił się rezultat 8-14, a po ataku najskuteczniejszej na boisku – 20 pkt. – Agnieszki Cur, Grupa Azoty Roleski PWSZ prowadziła 19-12. W końcówce tej partii, gliwiczanki odrobiły część strat, ale nie były w stanie zagrozić naszej drużynie. Rywalizację w tej odsłonie zakończył skuteczny atak Agnieszki Cur.

Początek drugiej partii zapowiadał o wiele bardziej wyrównaną walkę, „akademiczki” przegrywały bowiem tylko 5-7. Potem, z akcji na akcję uwidaczniała się jednak wyższość podopiecznych trenera Paolo de Tarso Milagresa. Po autowym ataku Agaty Wilczek było 13-9 dla Grupy Azoty Roleski PWSZ, kilka udanych akcji Agnieszki Cur powiększyło natomiast przewagę zespołu z Tarnowa do sześciu „oczek” (19-13). W ostatnich fragmentach tego seta tarnowianki jeszcze wyraźniej dominowały na boisku. Dwa ostatnie punkty siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ zdobyły po atakach z przechodzących piłek, była to konsekwencja złego przyjęcia przez miejscowe zagrywki Simony Dreczki.

Pierwsze minuty trzeciej partii przebiegały pod znakiem gry punkt za punkt i do stanu 9-9 wynik cały czas oscylował koło remisu. Punktowa akcja Klaudii Kaczorowskiej dała siatkarkom z Tarnowa prowadzenie 12-10, a po kontrze Agnieszki Cur nasz zespół wygrywał 16-12. Po czasie na żądanie szkoleniowca AZS Politechniki Śląskiej, Wojciecha Czapli, gliwiczanki zaczęły odrabiać straty. Efekt tego był taki, że po asie serwisowym Aleksandry Cygan na tablicy pojawił się rezultat 18-18. Po udanych zagrywkach Simony Dreczki zrobiło się jednak 18-21 i tarnowianki utrzymały to trzypunktowe prowadzenie do końca seta. Wygraną Grupy Azoty Roleski PWSZ przypieczętowała, mająca bardzo dobrą końcówkę sezonu, Agnieszka Cur.

Grupa Azoty Roleski PWSZ: Simona Dreczka, Agnieszka Cur, Karolina Szczygieł, Malwina Stroińska, Klaudia Kaczorowska, Vivian Pellegrino, Paulina Krześlak (libero) oraz Katarzyna Dyrek, Ewa Bimkiewicz.