Pewna wygrana na koniec zmagań w grupie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana na koniec zmagań w grupie

Na zakończenie rozgrywek w grupie „A” małopolskiej ligi juniorów, siatkarze MUKS Iskierka Tarnów w zaległym spotkaniu zmierzyli się na wyjeździe z LKS Bobowa. Pojedynek ten zakończył się wygraną tarnowian 3-1 (25-20, 25-17, 18-25, 25-23).

Juniorzy MUKS Iskierka Tarnów

W dwóch pierwszych setach zespół trenera Andrzeja Łosia nie miał problemów z odniesieniem zwycięstw. W trzeciej partii tarnowianom przytrafił się jednak chwilowy przestój i odsłona ta zakończyła się wygraną gospodarzy. W ostatnim secie na boisku trwała natomiast zacięta walka, z której w końcowym rozrachunku zwycięsko wyszli siatkarze MUKS Iskierki.

- O pierwszych dwóch setach w naszym wykonaniu śmiało mogę powiedzieć, że były rewelacyjne, w trzecim z chłopców zeszło jednak ciśnienie. Musimy zdecydowanie popracować nad koncentracją, żeby nie powtarzało się to w czekających nas już wkrótce meczach finału wojewódzkiego. We wczorajszym spotkaniu dobrze funkcjonowała w naszym wykonaniu zagrywka, w dwóch ostatnich partiach zespół nieco pogubił się natomiast w przyjęciu zagrywki – podsumował pojedynek w Bobowej, trener Andrzej Łoś.

MUKS Iskierka: Miłosz Tyrka, Oskar Mazur, Maksymilian Janik, Domingo Gromniak, Mateusz Nowak, Adrian Lachowicz, Karol Czarnecki, Piotr Zyguła, Wojciech Rubacha, Nikodem Zacharek (libero).

***

Juniorzy MUKS Iskierka Tarnów zakończyli grupowe rozgrywki na drugim miejscu, wygrywając osiem z dziesięciu spotkań. Jedynych porażek doznali w meczach z UKS Sparta AGH Kraków, który wszystkie ligowe pojedynki wygrał 3-0. W pozostałych spotkaniach tarnowianie oddali rywalom zaledwie trzy sety.