Pewna wygrana piłkarzy ręcznych SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana piłkarzy ręcznych SPR PWSZ

Drugie zwycięstwo w drugim w tym sezonie meczu o punkty w grupie „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn odnieśli szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów. Grający przed własną publicznością tarnowianie pokonali 27-19 (14-9) bardzo niewygodnego dla siebie rywala, KSSPR Końskie.

W początkowych minutach oba zespoły zagrały mało skutecznie. Wynik otworzył w 2 min Michał Kubisztal, w 5 min po kontrze zakończonej trafieniem Emiliana Jewuły było natomiast 2-0. Konecczanie pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 6 min, trzy minuty później przegrywali natomiast 1-5. W kolejnych fragmentach spotkania goście również mieli problemy z pokonaniem Dawida Ciochonia, stąd też po kwadransie gry notowano wynik 7-2. W 19 min przyjezdni zmniejszyli wprawdzie straty do trzech trafień (8-5), ale w 22 min po rzucie Alberta Sanka, SPRB PWSZ wygrywał 11-5. Dwie minuty później, po dwóch akcjach Daniela Dutki było nawet 13-6, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się pięciobramkową wygraną gospodarzy.

Po zmianie stron, na dwie bramki tarnowian, dwoma trafieniami odpowiedzieli również przyjezdni (16-11 w 37 min). Dwa rzuty karne Daniela Dutki oraz trafienie Damiana Misiewicza, spowodowały jednak, że w 41 min na tablicy pojawił się wynik 19-11. Kolejne minuty należały wprawdzie do gości (21-16 w 50 min), ale w 53 min po rzucie bardzo skutecznego w tym fragmencie spotkania (trzy bramki w cztery minuty) Emiliana Jewuły notowano rezultat 25-16 i było praktycznie po meczu.

Warto dodać, że przed spotkaniem uroczyście pożegnano, kończącego karierę, wieloletniego bramkarza tarnowskiej „siódemki”, Mariusza Nowaka.

SPR PWSZ Tarnów – KSSPR Końskie 27-19 (14-9)

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Daniel Dutka 9, Emilian Jewuła 6, Michał Kubisztal 5, Damian Misiewicz 2, Łukasz Nowak 2, Albert Sanek 2, Jakub Kowalik 1, Kamil Drobiecki, Krzysztof Mogielnicki, Bartosz Niemiec, Jakub Spieszny, Marcin Wajda.