Pewna wygrana piłkarzy ręcznych w Zawierciu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana piłkarzy ręcznych w Zawierciu

Ósme już w tym sezonie zwycięstwo odnieśli w niedzielę pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu pokonali 37-28 (17-14) Viret CMC Zawiercie i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Ryszarda Tabora mają tyle samo punktów co klasyfikowany na drugiej pozycji AZS AWF Biała Podlaska, a do lidera, Olimpii Medex Piekary Śląskie, tracą tylko trzy punkty.

W początkowych fragmentach spotkania w Zawierciu, na bramkę zdobytą przez gospodarzy, trafieniem odpowiadali również tarnowianie. Działo się tak aż do 11 min, kiedy na tablicy pojawił się wynik 7-7. Jeszcze w tej samej minucie, gości na pierwsze prowadzenie wyprowadził… bramkarz Dawid Ciochoń. W 15 min zawiercianie prowadzili wprawdzie 9-8, ale stracili sześć bramek z rzędu i w 20 min po trzech trafieniach Alberta Sanka oraz akcjach Emiliana Jewuły, Marcina Wajdy i Michała Kubisztala było 14-9 dla SPR PWSZ. Gospodarze szybko zmniejszyli straty do trzech goli (11-14 w 21 min), w końcówce pierwszej połowy obie „siódemki” znów trafiały natomiast na przemian i odsłona ta zakończyła się trzybramkową wygraną tarnowian.

Po trzech minutach gry w drugiej połowie było 15-18. Dwa trafienia Michała Kubisztala, dwie bramki Marcina Wajdy oraz gol Alberta Sanka, spowodowały jednak, że w 39 min przewaga ekipy trenera Ryszarda Tabora wzrosła do ośmiu „oczek” (15-23). Minutę później, po siódmym tego dnia celnym rzucie Michała Kubisztala było nawet 25-16. Zryw szczypiornistów Viretu CMC pozwolił im na zbliżenie się w 44 min na dystans sześciu bramek (20-26), ale pięć minut później po rzucie Łukasza Nowaka notowano wynik 21-31. W 51 min były zawodnik tarnowskiej „siódemki”, Sławomir Karwowski doprowadził do rezultatu 24-31. W 57 min rzut karny wykorzystał jednak Filip Frycz (była to pierwsza jego bramka w ligowym meczu SPR PWSZ) i tarnowianie ponownie prowadzili różnicą dziesięciu trafień (34-24). Największą przewagę szczypiorniści z Tarnowa osiągnęli natomiast w 59 min, gdy po akcji Krzysztofa Mogielnickiego wygrywali 36-25.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń 1, Filip Jastrząb – Michał Kubisztal 8, Daniel Dutka 6, Albert Sanek 6, Marcin Wajda 6, Łukasz Nowak 4, Filip Frycz 2, Emilian Jewuła 2, Jakub Kowalik 1, Krzysztof Mogielnicki 1, Kamil Drobiecki, Łukasz Kucharzyk, Bartosz Niemiec, Jakub Spieszny.