Pewna wygrana siatkarek Grupy Azoty PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana siatkarek Grupy Azoty PWSZ

Bardzo udanie rozpoczęły rywalizację o miejsca 5-8 pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W pierwszym meczu podopieczne trenera Michała Betlei w pełni wykorzystały atut własnej hali, pokonując 3-0 (25-17, 25-23, 25-19) Jokera Mekro Energoremont Świecie.

Spotkanie rozpoczęło się od trzech punktowych bloków tarnowianek. Dwa ataki Dagmary Dąbrowskiej doprowadziły wprawdzie do wyniku 3-2, ale chwilę później po błędzie Marty Krajewskiej nasz zespół prowadził 6-2. Po autowym ataku Karoliny Florczak przewaga Grupy Azoty PWSZ wzrosła do sześciu punktów (10-4), a chwilę później blok Adrianny Lewandowskiej spowodował, że na tablicy pojawił się rezultat 12-5. W kolejnych minutach punkty zdobywał raz jeden, raz drugi zespół, stąd też po ataku Magdaleny Szabó było 19-12. Następne akcje przebiegały jednak pod dyktando tarnowianek, które po zbiciu Pauliny Głaz prowadziły 22-13. W odpowiedzi trzy punkty zdobyły wprawdzie przyjezdne, ale kolejna skuteczna próba Pauliny Głaz i as serwisowy Mai Grodzkiej zakończyły rywalizację w pierwszym secie.

W drugiej partii bardzo długo żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż jednopunktowa, a prowadzenie kilka razy przechodziło z rąk do rąk. Przy stanie 12-13, najpierw skutecznie zaatakowała z drugiej linii Magdalena Szabó, potem asem serwisowym popisała się Paulina Głaz, wreszcie skuteczny atak przeprowadziła Adrianna Lewandowska i na tablicy pojawił się wynik 15-13. Po czasie wziętym przez szkoleniowca drużyny z Świecia, jeszcze jeden punkt – tym razem blokiem – zdobyła uznana najlepszą zawodniczką meczu Adrianna Lewandowska, a kolejne dwa bloki tarnowianek pozwoliły im na doprowadzenie do rezultatu 18-14. Świecianki szybko zmniejszyły straty do dwóch punktów (18-16), a w końcówce seta po dwóch błędach Aleksandry Stachowicz przegrywały tylko 22-23. Po ataku z przechodzącej piłki Adrianny Lewandowskiej siatkarki Grupy Azoty PWSZ miały pierwszą piłkę setową. Rywalki obroniły się dzięki akcji Karoliny Florczak, atak Magdaleny Szabó z lewego skrzydła dał jednak wygraną w tej partii tarnowiankom.

W trzecim secie pierwszy punkt zdobyły siatkarki Jokera Mekro Energoremont. Szybko uwidoczniła się jednak przewaga zespołu trenera Michała Betlei, który przy stanie 4-3 zdobył cztery punkty z rzędu i po akcji Adrianny Lewandowskiej wygrywał 8-3. W dalszych minutach utrzymywało się oscylujące w granicach czterech „oczek” prowadzenie naszego zespołu, które po ataku Dominiki Minicz wzrosło do sześciu punktów (17-11). Chwilę później dwa punkty zdobyła Magdalena Szabó i było 20-13. W końcówce rywalki nie były już w stanie zbliżyć się do tarnowianek. Przy stanie 24-18 obroniły jeszcze piłkę meczową, ale skuteczne zbicie Dominiki Minicz przesądziło o zwycięstwie Grupy Azoty PWSZ Tarnów.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w sobotę 7 kwietnia w Świeciu. Tam też w razie potrzeby – w tej fazie rywalizacji gra się do dwóch wygranych – odbędzie się dzień później trzeci pojedynek.

Grupa Azoty PWSZ: Maja Grodzka, Magdalena Szabó, Adrianna Lewandowska, Paulina Głaz, Aleksandra Stachowicz, Dominika Minicz, Paulina Filipowicz (libero) oraz Adrianna Sobczak.