Pewna wygrana siatkarzy MUKS Sokół Gumniska - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana siatkarzy MUKS Sokół Gumniska

W siódmej kolejce grupy wschodniej drugiej ligi małopolskiej w siatkówce mężczyzn, MUKS Sokół Gumniska Tarnów pokonał w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach spadkowicza z pierwszej ligi, LKS Bobowa.

Pierwszy set nie dostarczył wielu emocji. Trudna zagrywka, skuteczna gra blokiem oraz dobra gra tarnowskiego rozgrywającego Kamila Fryszkowskiego, spowodowały, że partia ta zakończyła się gładką wygraną tarnowian, którzy pozwolili rywalom na zdobycie tylko trzynastu punktów.

Druga odsłona przyniosła wyrównaną grę. Gospodarze po łatwo wygranym pierwszym secie zbyt szybko uwierzyli chyba bowiem w zwycięstwo. Efekt tego był taki, że siatkarze z Bobowej rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść, doprowadzając do remisu.

Utrata seta zmobilizowała podopiecznych grającego trenera Artura Kosarzyckiego do tego stopnia, że trzecia partia znów był jednostronnym widowiskiem. Gospodarze od początku uzyskali w niej przewagę, a potem powiększali dzielący oba zespoły dystans, kończąc seta z dziesięciopunktową przewagą.

Czwarta partia również przebiegała pod dyktando tarnowian. MUKS Sokół Gumniska nie pozwolił w niej przyjezdnym na nawiązanie równorzędnej walki, wygrywając ostatecznie 3-1 (25-13, 22-25, 25-15, 25-16). Zwycięstwo to umocniło nasz zespół na drugiej pozycji w tabeli.  Warto odnotować, że w sobotnim meczu zadebiutował, występujący na co dzień w zespole kadetów, libero Dawid Słota.

MUKS Sokół Gumniska: Bartłomiej Praszek, Artur Kosarzycki, Kamil Fryszkowski, Maciej Kawa, Mateusz Wajda, Piotr Krasiński, Kacper Lazarowicz, Tomasz Soprych, Norbert Zając, Adrian Szatan, Maciej Kiełtyka, Dawid Słota (libero), Dawid Gębala (libero).