Pewna wygrana z COROTOP Gwardią Opole - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana z COROTOP Gwardią Opole

W rozegranym wczoraj w Arenie Jaskółka Tarnów meczu szesnastej serii Orlen Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzyli się z COROTOP Gwardią Opole. „Siódemka” trenera Marcina Janasa wygrała to spotkanie 29-26 (15-13), co dało jej awans na szóste miejsce w tabeli. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Patryk Małecki.

Pierwsze dwie bramki zdobył w tym spotkaniu Wiktor Kawka i w 4 min „Jaskółki” przegrywały 0-2. Trzy minuty później po rzucie karnym Marcela Zdobylaka było jednak 3-2 dla gospodarzy. W kolejnych minutach sytuacja powtórzyła się. W 11 min 5-4 prowadził zespół z Opola, pięć minut później po akcji Michała Słupskiego na tablicy pojawił się natomiast rezultat 8-7. W 19 min do ósmego już tego dnia remisu (9-9) doprowadził Wiktor Kawka, kolejne minuty przebiegały jednak pod dyktando tarnowian. W 21 min po rzucie Vladyslava Parovinchaka było więc 11-9, a trafienie Aliaksandra Bushkoua powiększyło rozmiary przewagi Grupy Azoty Unii do trzech bramek (13-10 w 22 min). Z taką też przewagą mogli podopieczni trenera Marcina Janasa zakończyć pierwszą część meczu, ale w ostatniej jej minucie rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Podsiadło.

Druga połowa również rozpoczęła się od celnego rzutu gości, w 31 po bramce Antoniego Łangowskiego, opolanie przegrywali tylko 14-15. Odpowiedź graczy „Jaskółek” była jednak bardzo szybka. Rzut karny Marcela Zdobylaka gol Aliaksandra Bushkoua i dwie bramkowe akcje Vladyslava Parovinchaka, spowodowały, że w 40 min tarnowianie prowadzili 19-14. Cztery minuty później Paweł Podsiadło powiększył rozmiary prowadzenia „Jaskółek” do sześciu bramek (22-16), a na dziesięć minut przed końcem po rzucie Jakuba Sikory na tablicy pojawił się rezultat 25-18. Ostatnie blisko jedenaście minut gospodarze musieli grać bez Łukasza Kucharzyka, który w 50 min ukarany został trzecim dwuminutowym wykluczeniem. Między 53 a 58 min opolanie rzucili cztery bramki nie tracąc żadnej i po akcji najskuteczniejszego w zespole gości Romana Chychykalo przegrywali tylko 24-26. Dwa trafienia Pawła Podsiadły (29-25 w 59 min) uspokoiły jednak grę „Jaskółek”, a ich wygraną przypieczętował w ostatniej minucie Marcel Zdobylak, po raz czwarty nie myląc się z linii siódmego metra.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Jakub Wysocki – Paweł Podsiadło 7, Vladyslav Parovinchak 5, Marcel Zdobylak 5, Aliaksandr Bushkou 4, Michał Słupski 3, Łukasz Kucharzyk 2, Jakub Adamski 1, Albert Sanek 1, Jakub Sikora 1, Korneliusz Małek, Przemysław Mrozowicz.