Pewne zwycięstwo z „siódemką” z Myślenic - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewne zwycięstwo z „siódemką” z Myślenic

W szóstej kolejce spotkań w czwartej grupie drugiej ligi piłki ręcznej, „siódemka” Grupy Azoty Unii II Tarnów zagrała w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie z SUMKS Jedynka Myślenice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 31-19 (17-8) dla naszego zespołu, który po tej wygranej zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Mecz drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia II Tarnów - SUMKS Jedynka Myślenice

Zdecydowanie lepiej rozpoczęli sobotni pojedynek podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego, którzy w 6 min po rzucie Szymona Wajdy prowadzili 4-0. W odpowiedzi na bramkę Krystiana Pacygi, zdobyli natomiast pięć kolejnych goli i w 13 min po akcji Mateusza Hoima wygrywali już 9-1. W 20 min goście zmniejszyli straty do siedmiu bramek (12-5), ale cztery minuty później po trafieniu Klaudiusza Kasprzyka przegrywali 5-15. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się dziewięciobramkową wygraną Grupy Azoty Unii II.

W 33 min, po rzutach Korneliusza Małka i Jakuba Pogonowskiego, na tablicy pojawił się rezultat 19-8. Siedem minut później, po kolejnych dwóch trafieniach Korneliusza Małka i bramce Klaudiusza Kasprzyka było 23-10, a na kwadrans przed końcem spotkania Kacper Bednarz doprowadził do wyniku 27-13. „Siódemka” z Myślenic zdołała jeszcze zmniejszyć straty do dziesięciu bramek (29-19 w 58 min). Ostatnie słowo należało jednak do tarnowian, a konkretnie do Kacpra Tumana i Kacpra Bienia, który ustalił wynik meczu.

Grupa Azoty Unia II: Mateusz Chłopek, Olaf Drajewicz – Korneliusz Małek 6, Mateusz Hoim 5, Kacper Bednarz 4, Jakub Kociuba 3, Jakub Pogonowski 3, Klaudiusz Kasprzyk 2, Kacper Tuman 2, Szymon Wajda 2, Kacper Zając 2, Kacper Bień 1, Igor Tarczoń 1, Dominik Jac, Sebastian Kula, Dominik Starzyk.