Pewna wygrana z wiceliderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewna wygrana z wiceliderem

W dwunastej kolejce spotkań trzeciej ligi, w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach doszło do spotkania dwóch czołowych drużyn tej klasy rozgrywkowej. Trzeci w tabeli Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów pokonał w nim 92-66 (22-21, 24-10, 22-15, 24-20) wicelidera, Stal Stalowa Wola.

Mecz trzeciej ligi koszykówki mężczyzn: Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola

Lepiej w ten mecz weszli goście, którzy w 4 min po trafieniu Damiana Tabora prowadzili 11-3. Trzy minuty później gospodarze przegrywali już tylko 9-13, a w 8 min Adrian Szumlański doprowadził do remisu 14-14. Po dwóch „trójkach” gości, w 9 min było co prawda 17-20, ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się jednak jednopunktową wygraną zespołu trenera Łukasza Stawarza.

Druga kwarta rozpoczęła się od sześciu punktów Pawła Zaczkiewicza, po których w 13 min nasz zespół prowadził 28-21. Sześć minut później po trafieniu Adriana Szumlańskiego było natomiast 41-27. Na początku ostatniej minuty tej kwarty goście zmniejszyli straty do dziesięciu „oczek” (41-31), punkty Pawła Zaczkiewicza i akcja 2+1 Michała Walnika, spowodowały jednak, że do przerwy gospodarze prowadzili 46-31.

Po czterech minutach gry w trzeciej kwarcie notowano rezultat 51-36, minutę później gospodarze wygrywali już 59-36. W 28 min Stal zmniejszyła straty do siedemnastu punktów (59-42), ale akcja 2+1 Mateusza Baziaka przywróciła dwudziestotrzypunktową przewagę Zeltrans MUKS 1811 Unii (65-42). Po trzydziestu minutach podopieczni trenera Łukasza Stawarza prowadzili natomiast 68-46.

W początkowych fragmentach ostatniej kwarty, oba zespoły punktowały seriami. W 32 min było więc 72-46 i 72-51, a minutę później 78-51. W 37 min po „trójce” Mikołaja Wróbla prowadzenie zespołu z Tarnowa osiągnęło rozmiary 30 punktów (90-60), a chwilę później tarnowianie wygrywali 92-62. Ostatnie cztery punkty zdobyli wprawdzie koszykarze ze Stalowej Woli, ale mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Tarnowa.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Paweł Zaczkiewicz 26 (1x3), Mateusz Baziak 16, Andrzej Schabowski 10 (2x3), Mikołaj Wróbel 8 (2x3), Michał Moskal 6 (1x3), Mikołaj Stec 5 (1x3), Michał Walnik 5, Adrian Boduch 4, Dominik Podraza 4, Dawid Szewczyk 4, Adrian Szumlański 4, Igor Szczerba 0.