Pewne zwycięstwa młodziczek i juniorów Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewne zwycięstwa młodziczek i juniorów Pałacu

Bardzo udanie rozpoczęły tegoroczne występy w ramach rozgrywek Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej zespoły MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Grające we własnej hali „siódemki” młodziczek oraz juniorów Pałacu wygrały swoje mecze różnicą odpowiednio siedemnastu i czternastu bramek.

Rywalem prowadzonej przez trenera Łukasza Szostaka drużyny młodziczek MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów był zespół Gościbii Sułkowice. Zdecydowanym faworytem tego spotkania były tarnowianki, które w pierwszej rundzie wygrały w Sułkowicach 20-8 (12-3). Sobotni mecz miał podobny przebieg do tego październikowego. Gospodynie już do przerwy wypracowały sobie dwunastobramkową przewagę, a po zmianie stron dorzuciły do niej kolejne pięć trafień, zwyciężając 30-13 (16-4).

MKS PM MPEC: Julia Bednarz, Nadia Buch – Katarzyna Różycka 9, Dagmara Biedroń 5, Magdalena Leśniak 5, Daria Baut 3, Weronika Gondek 2, Aleksandra Kulig 2, Martyna Dębowska 1, Anna Łądkiewicz 1, Zuzanna Marek 1, Paulina Zielińska 1, Maja Gawlik, Weronika Klich, Monika Kopciuch, Emilia Plebańczyk.

Juniorzy Pałacu zmierzyli się z MOSiR-em Bochnia, ekipą, którą w spotkaniu pierwszej rundy pokonali 37-29 (18-13). Losy rywalizacji rozstrzygnęły się praktycznie już w pierwszej połowie, którą zespół trenerów Bartosza Bommersbacha i Józefa Bommersbacha wygrał różnicą jedenastu bramek. W drugiej połowie szansę gry w tarnowskim zespole dostali już w dużej mierze zmiennicy, stąd też mecz miał zdecydowanie bardziej wyrównany charakter. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 45-31 (23-12) dla MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów.

MKS PM MPEC: Robert Pyrek – Andrzej Wicherek 11, Maksymilian Grzesik 7, Konrad Łuczyński 7, Marek Starzec 7, Tomasz Musiał 6, Mateusz Wojdan 4, Jakub Basierak 3, Kacper Chruściel, Paweł Kozioł, Jakub Kuta, Filip Mądel, Karol Płaneta, Filip Stelmach, Adrian Zaucha.