Pewne zwycięstwo juniorek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewne zwycięstwo juniorek Pałacu

W kolejnym meczu koszykarskiej klasy juniorek, prowadzona przez trenera Krzysztofa Wawrzonka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonała wczoraj u siebie drugą drużynę Wisły CanPack Kraków.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando tarnowianek, które już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie blisko dwudziestopunktową przewagę. W drugiej „ćwiartce” scenariusz wydarzeń w hali przy ul. Gumniskiej nie zmienił się. Nadal zdecydowanie skuteczniejsze były gospodynie i do przerwy Pałac wygrywał 47-18.

Po zmianie stron trwała dominacja podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka. Po trzydziestu minutach, prowadzony przez byłą reprezentantkę Polski, olimpijkę z Sydney, Annę Wielebnowską, zespół z Krakowa tracił już do Pałacu ponad czterdzieści „oczek” (69-26). Warto w tym miejscu podkreślić, że krakowianki przez trzy kwarty zdobyła o trzy punkty mniej niż nasz zespół w pierwszych dziesięciu minutach. Ostatnia kwarta miała już wyrównany charakter i mecz zakończył się wygraną Pałacu 85-42 (29-11, 18-7, 22-8, 16-16).

MKS Pałac Młodzieży: Barbara Śmiertka 18, Gabriela Ramian 17, Katarzyna Śmiertka 17, Sylwia Słowik 10, Gabriela Wajda 7, Emilia Bartoszek 5, Aleksandra Kopacz 4, Emilia Wawrzon 4, Gabriela Kotlarz 2, Karolina Korcyl 1, Inga Hebda 0, Oliwia Iwaniec 0.