Pewne zwycięstwo na początek rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewne zwycięstwo na początek rundy

Rozpoczęła się runda rewanżowa trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Rezerwy Grupy Azoty Unii Tarnów zainaugurowały ją domowym pojedynkiem z UKS Czwórka Libiąż. Tarnowianie wygrali to spotkanie 41-33 (20-14), umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli.

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii II Tarnów

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla „siódemki” trenera Dawida Ciochonia, która w 4 min po rzucie Korneliusza Małka i dwóch trafieniach Klaudiusza Kasprzyka, prowadziła 3-0. Trzy minuty później Konrad Wątroba nie pomylił się wykonując rzut karny i na tablicy pojawił się wynik 6-1. W 11 min goście zmniejszyli straty do trzech „oczek” (7-4), ale w 13 min po kolejnej bramkowej akcji Klaudiusza Kasprzyka przegrywali 5-10. Do końca pierwszej połowy utrzymywała się już oscylująca w granicach pięciu bramek przewaga Grupy Azoty Unii II. W ostatniej minucie przed przerwą dwukrotnie trafił Łukasz Mądel i do przerwy tarnowianie wygrywali 20-14.

Druga część meczu rozpoczęła się od celnego rzutu Maksymiliana Pasierba. W odpowiedzi czterokrotnie trafili jednak tarnowianie i w 34 min po akcji Jakuba Pogonowskiego, zespół trenera Dawida Ciochonia wygrywał 24-15. Kolejne minuty należały jednak do przyjezdnych i pięć minut później było 25-21. Jeszcze w 45 min gospodarze wygrywali tylko 30-25. Kolejny fragment meczu szczypiorniści Grupy Azoty Unii II wygrali jednak 6-0 (połowę z tych bramek zdobył Sebastian Kula) i w 52 min prowadzili już 36-25. Zryw gości pozwolił im na zmniejszenie strat do siedmiu bramek (38-31 w 56 min). Końcówka przyniosła jednak grę trafienie za trafienie i spotkanie zakończyło się ośmiobramkową wygraną tarnowian.

Grupa Azoty Unia II: Jakub Hołda, Michał Zarzycki - Konrad Wątroba 7, Klaudiusz Kasprzyk 6, Maciej Gwóźdź 5, Korneliusz Małek 5, Sebastian Kula 3, Łukasz Mądel 3, Maciej Pal 3, Jakub Pogonowski 3, Kacper Golec 2, Kacper Bień 1, Mateusz Hoim 1, Mateusz Śmieszek 1, Kacper Zając 1, Radosław Musiał.