Pewne zwycięstwo piłkarzy ręcznych SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewne zwycięstwo piłkarzy ręcznych SPR PWSZ

Czwarte w tym sezonie zwycięstwo odnieśli pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W spotkaniu rozegranym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, gospodarze pokonali 40-32 (20-15) Orlen Wisłę II Płock. Tarnowianie zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli tracąc tylko dwa punkty do lidera, AZS AWF Biała Podlaska, z którym zmierzą się już w następnej kolejce (mecz ten odbędzie się 3 listopada w Tarnowie).

W pierwszych minutach obie „siódemki” zdobywały bramki na przemian, stąd też w 3 min było 2-2. Dwie minuty później, po dwóch trafieniach Kacpra Lazarowicza na tablicy pojawił się wynik 4-2, a w 8 min Michał Chodara wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 7-4. Chwilę potem było wprawdzie 7-6, ale w 13 min Daniel Dutka doprowadził do rezultatu 11-6, a w 16 min po akcji Marcina Wajdy SPR PWSZ wygrywał 13-7. Do końca pierwszej połowy utrzymywała się już oscylująca w granicach pięciu trafień przewaga podopiecznych trenera Ryszarda Tabora.

W 39 min drużyna z Płocka zmniejszyła straty do trzech bramek (24-21), dwa trafienia, bardzo dobrze tego dnia dysponowanego rzutowo, Daniela Dutki, pozwoliły jednak tarnowianom na ponowne odskoczenie na dystans pięciu goli (27-22 w 41 min). Między 43 a 46 min płocczanie zdobyli trzy bramki nie tracąc żadnej i po rzucie karnym Miłosza Ruppa ponownie zbliżyli się do SPR PWSZ na odległość trzech „oczek” (29-26). Jeszcze w 51 min tarnowianie wygrywali tylko 32-29. Zdobyli jednak sześć bramek z rzędu (dwie ostatnie były dziełem Emiliana Jewuły) i na trzy minuty przed końcem ich przewaga wzrosła do dziewięciu trafień (38-29).

Najlepszymi zawodnikami w swoich drużynach wybrani zostali: Daniel Dutka i Paweł Kowalski.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś – Daniel Dutka 11, Marcin Wajda 9, Łukasz Nowak 6, Michał Chodara 3, Kacper Lazarowicz 3, Albert Sanek 3, Emilian Jewuła 2, Jakub Kowalik 1, Krzysztof Mogielnicki 1, Bartosz Niemiec 1, Damian Misiewicz, Jakub Spieszny.