Pewny awans juniorów Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewny awans juniorów Pałacu

Przez trzy dni w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie rozgrywany był turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Uczestniczące w nim drużyny rywalizowały o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Awans do grona najlepszych szesnastu zespołów w Polsce uzyskały PGE Vive Kielce oraz MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów.

Prowadzona przez trenera Marcina Janasa „siódemka” MKS PM MPEC Tarnów, w pierwszym meczu zmierzyła się z Padwą Zamość. W pierwszej połowie na boisku trwała zacięta walka. Na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna, bardzo długo żadnemu z zespołów nie udało się jednak osiągnąć przewagi wyższej niż jednobramkowa. Jeszcze w 24 min było 9-9. Rzut karny wykorzystany przez Konrada Wątrobę oraz bramka Grzegorza Piski, pozwoliły Pałacowi na doprowadzenie w 29 min do wyniku 11-9. Tę dwubramkową przewagę dowieźli tarnowianie do końca pierwszej połowy. Po dwóch minutach gry po przerwie było już 15-10. Trzy minuty później Padwa doprowadziła do wyniku 16-13, ale w 37 min gospodarze prowadzili 19-13, a siedem minut później 25-17. Oscylujące w granicach ośmiu bramek prowadzenie Pałacu utrzymało się niemal do końca spotkania. Jeszcze w 58 min „siódemka” trenera Marcina Janasa prowadziła 34-26, ostatecznie wygrała 34-29 (12-10).

W sobotę tarnowianie zagrali z mielecką Stalą. W 4 min było 3-3, sześć minut później gospodarze prowadzili jednak 9-3, a w 16 min 15-5. Między 20 a 25 min nasz zespół rzucił sześć bramek nie tracąc żadnej i po rzucie Patryka Kwarcińskiego wygrywał 24-8. Pierwsza połowa zakończyła się natomiast piętnastobramkową wygraną Pałacu. Po zmianie stron gra miała zdecydowanie bardziej wyrównany charakter. Podopieczni trenera Marcina Janasa spokojnie kontrolowali już przebieg wydarzeń na boisku, doskonale zdając sobie sprawę, że w niedzielę czeka ich pojedynek z PGE Vive Kielce. W 49 min Patryk Majcher powiększył dzielący oba zespoły dystans do dwudziestu bramek (40-20). W końcówce mielczanie zmniejszyli nieco straty i mecz zakończył się wynikiem 43-27 (26-11) dla Pałacu.

Niedzielny mecz pomiędzy PGE Vive Kielce, a MKS Pałac Młodzieży Tarnów decydował o pierwszym miejscu w turnieju, obie „siódemki” już wcześniej zapewniły sobie bowiem awans do 1/8 finału. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch bramek dla gości, ale po dwóch trafieniach Igora Mroza i rzucie Oskara Klamrzyńskiego, w 6 min Pałac prowadził 3-2. Drugie i ostatnie prowadzenie gospodarzy miało miejsce w 10 min, gdy Patryk Kwarciński doprowadził do wyniku 4-3. Trzy minuty później było już 4-6, a w 25 min kielczanie prowadzili 12-8, czterobramkową przewagę utrzymując do przerwy. W pierwszych minutach po zmianie stron oba zespoły zdobywały bramki praktycznie na przemian, stąd też w 43 min było 17-21. W ostatnich minutach zdecydowanie więcej z gry mieli jednak goście. W 49 min prowadzili oni 24-17, a siedem minut później 29-18. W końcówce szczypiorniści PGE Vive powiększyli jeszcze przewagę, zwyciężając w końcowym rozrachunku 32-20 (15-11). Warto dodać, że dwie bramki dla kielczan zdobył dobrze znany z występów w pierwszej drużynie PGE Vive, bramkarz Miłosz Wałach.

MKS PM MPEC: Mateusz Chłopek, Szczepan Mortek, Jakub Hołda - Oskar Klamrzyński 17, Igor Mróz 17, Konrad Wątroba 10, Patryk Kwarciński 9, Patryk Majcher 9, Szymon Porębski 8, Kacper Kamysz 6, Szymon Wajda 6, Grzegorz Piska 5, Jakub Kociuba 3, Przemysław Mądel 3, Korneliusz Małek 2, Michał Łabno 1, Dominik Starzyk 1

W innych meczach: PGE Vive Kielce – Stal Mielec 43-16 (25-6), Padwa Zamość – PGE Vive Kielce 27-38 (14-22), Stal Mielec – Padwa Zamość 22-32 (12-15).

Końcowa kolejność: 1. PGE Vive Kielce – 9 pkt., 2. MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów – 6 pkt., 3. Padwa Zamość – 3 pkt., 4. Stal Mielec – 0 pkt.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach wybrani zostali: Tomasz Kordos (PGE Vive Kielce), Igor Mróz (MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów), Paweł Proć (Padwa Zamość) oraz Dawid Jacek (Stal Mielec).

Organizatorami turnieju byli: Międzyszkolny Klub Sportowy Pałac Młodzieży Tarnów, Pałac Młodzieży Tarnów oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.