Pewny awans juniorów Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewny awans juniorów Pałacu

Juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów pewnie awansowali do 1/8 finału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. W turnieju rozegranym w hali Szkoły Podstawowej nr 23 zespół trenera Szczepana Greczyńskiego zajął drugie miejsce, awans do czołowej szesnastki zapewniając sobie już po dwóch pierwszych spotkaniach.

Juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Pierwszym przeciwnikiem tarnowskiej „siódemki” była ekipa SPR Stali Mielec. Mecz rozpoczął się od dwóch trafień mielczan, ale w 12 min po rzucie Konrada Wątroby, Pałac prowadził 6-3. W kolejnych akcjach oba zespoły trafiały na przemian i w 15 min notowano wynik 8-6. W tym momencie, rozpoczął się okres świetnej gry tarnowian i w 27 min po szóstej już tego dnia bramce, Michała Muchy, Pałac wygrywał 18-6. Do przerwy było natomiast 20-8.

W 35 min po debiutanckiej bramce 16-letniego Pawła Chłopka notowano rezultat 22-8. Sześć minut później Jakub Pogonowski doprowadził do stanu 26-10, a w 43 min po kolejnej bramkowej akcji Pawła Chłopka na tablicy pojawił się wynik 28-11. Między 46 a 48 minutą, mielczanie zdobyli trzy bramki z rzędu, zmniejszając straty do czternastu „oczek” (30-16), a na trzy minuty przed końcem przegrywali 20-35. Trafienia Kacpra Tumana (z rzutu karnego), Klaudiusza Kasprzyka i Kacpra Bednarza, pozwoliły jednak gospodarzom osiągnąć najwyższą w tym spotkaniu przewagę. Ostatecznie Pałac wygrał bowiem 38-20 (20-8).

W sobotę, szczypiorniści MKS Pałac Młodzieży zmierzyli się z Gwardią I Opole. Mecz ułożył się po myśli tarnowian, którzy w 7 min po akcji Szymona Wajdy prowadzili 3-0. Dwie minuty później Paweł Chłopek powiększył przewagę Pałacu do czterech bramek (5-1). Na dwa celne rzuty rywali, gospodarze odpowiedzieli natomiast trzema trafieniami i w 16 min po akcji Korneliusza Małka wygrywali 8-3. W 24 min było 11-7. Kolejny fragment spotkania podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego wygrali jednak 5-0 (16-7 w 30 min) i do szatni zeszli przy prowadzeniu 16-8.

Po dwóch minutach gry w drugiej połowie ich przewaga osiągnęła rozmiary dziesięciu „oczek” (18-8), a w 38 min po rzucie karnym Jakuba Kociuby było 21-10. Dwie minuty później było 22-13 i dziewięciopunktowa przewaga MKS PM utrzymywała się jeszcze w 48 min (25-16). Potem tarnowianie zdobyli osiem bramek nie tracąc z żadnej i na minutę przed końcem na tablicy pojawił się wynik 33-16. Ostatnie słowo należało do Filipa Poźniaka i mecz zakończył się zwycięstwem tarnowskiej „siódemki” 33-17 (16-8).

W niedzielnym pojedynku Pałacu z Vive I Kielce oba zespoły rywalizowały o pierwsze miejsce w turnieju, awans do 1/8 finału zapewniły sobie bowiem już po pierwszych dwóch meczach. W 2 min tarnowianie przegrywali 0-2, siedem minut później z siedmiu metrów nie pomylił się Jakub Kociuba i było 4-3 dla Pałacu. Po kwadransie gry i rzucie Korneliusza Małka, nasz zespół prowadził jeszcze 7-6. Potem stracił jednak pięć bramek z rzędu i w 24 min po trafieniu kieleckiego bramkarza Kornela Poźniaka przegrywał 7-11. Serię gości przerwał na chwilę Konrad Wątroba, kielczanie dorzucili jednak kolejne trzy bramki i do przerwy prowadzili 14-8.

W 36 min Paweł Chłopek zmniejszył straty Pałacu do pięciu „oczek” (12-17), ale pięć minut później kielczanie wygrywali 21-14. W 48 min po rzucie Konrada Wątroby zrobiło się 19-24, kolejne dwie bramki reprezentanta Polski juniorów zmniejszyły natomiast straty Pałacu do czterech goli (22-26). W 56 min po kolejnym trafieniu bardzo skutecznego w końcówce Konrada Wątroby zrobiło się 24-27. Kielczanie nie dali jednak odebrać sobie zwycięstwa, zwyciężając 29-25 (14-8). Dla tarnowian wynik ten oznaczał pierwszą w tym sezonie porażkę.

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Olaf Drajewicz - Jakub Kociuba 18, Korneliusz Małek 15, Konrad Wątroba 14, Michał Mucha 10, Paweł Chłopek 8, Szymon Wajda 7, Klaudiusz Kasprzyk 6, Kacper Bednarz 5, Mateusz Hoim 4, Sebastian Kula 3, Kacper Tuman 3, Jakub Pogonowski 2, Kacper Zając 1, Kacper Bień 0, Dominik Starzyk 0, Igor Tarczoń 0.

W pozostałych meczach: Vive I Kielce – Gwardia I Opole 51-25, SPR Stal Mielec – Vive I Kielce 17-35, Gwardia I Opole – SPR Stal Mielec 28-27.

Końcowa kolejność: 1. Vive I Kielce – 9 pkt., 2. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – 6 pkt., 3. Gwardia I Opole – 3 pkt., 4. SPR Stal Mielec – 0 pkt.

W turnieju 1/8 finału tarnowianie zagrają w dniach 4-6 lutego w Legnicy. Ich rywalami będą w tych zawodach: MSPR Siódemka-Huras Legnica, UKS Olimpia Biała Podlaska oraz UKS MSMS Victoria Łódź.