Pewny awans juniorów Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewny awans juniorów Pałacu

Prowadzona przez trenera Tomasza Ciapałę, „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów pewnie awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. W turnieju rozegranym w Zabrzu, tarnowianie zajęli drugie miejsce.

Juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Ekipa Pałacu rozpoczęła zawody od pojedynku z Vive II Kielce. Po wyrównanym początku, tarnowianie rzucili cztery bramki z rzędu i po trzecim już trafieniu Dawida Chudyki wygrywali 6-2. Kielczanie zmniejszyli wprawdzie straty do dwóch bramek (7-5), ale w 16 min drugi raz na listę strzelców wpisał się Igor Bielko i następy mistrzów Polski przegrywali 5-13. W 27 min na tablicy pojawił się wynik 18-14, ostatecznie tarnowianie wygrali pierwszą połowę różnicą sześciu bramek. Po zmianie stron cały czas utrzymywało się bezpieczne, kilkubramkowe prowadzenie Pałacu. W 43 min po akcji Kacpra Golca notowano wynik 30-23. Osiem minut później było wprawdzie 33-29, ale w 54 min tarnowianie prowadzili 37-29. W końcówce podopieczni trenera Tomasza Ciapały, powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając ostatecznie 42-32 (22-16).

Sobotnim rywalem drużyny z Tarnowa były Azoty-Puławy. Mecz rozpoczął się od rzutu karnego wykorzystanego w 1 min przez Rafała Adamczewskiego, ale było to jedyne prowadzenie puławian. W 4 min po akcji Dawida Bujoka tarnowianie wygrywali 3-1. Trzy minuty później rywale doprowadzili co prawda do stanu 3-3, ale w 11 min po dwóch z rzędu trafieniach Igora Bielki przegrywali 3-6. Między 16 a 22 min tarnowianie zdobyli natomiast sześć bramek z rzędu, po rzucie Kuby Kanarka wychodząc na prowadzenie 14-6. Końcówka pierwszej połowy przyniosła już wyrównaną grę i do przerwy Pałac wygrywał różnicą dziewięciu trafień. Początek drugiej połowy znów należał do „siódemki” trenera Tomasza Ciapały, która w 42 min po akcji Dawida Chudyki wygrywała 31-14. Mimo tak wysokiego prowadzenia, tarnowianie nie zwalniali tempa. W 46 min Maciej Gwóźdź doprowadził do stanu 35-15, a w 57 min po rzucie Igora Bielki było 42-17. W końcowym rozrachunku Pałac wygrał 45-19 (20-11).

Po tych dwóch wygranych tarnowianie zapewnili już sobie awans do 1/8 finału. Stawką ich niedzielnego meczu z również niepokonanymi gospodarzami, SPR Górnikiem Zabrze było natomiast pierwsze miejsce w turnieju. W 4 min zabrzanie prowadzili 4-2, dwie minuty później po dwóch rzutach Dawida Bujoka było jednak 5-4 dla Pałacu. Kolejne minuty należały do miejscowych, którzy w 11 min wygrywali 9-6, a osiem minut później 15-10. Do szatni oba zespoły zeszły natomiast przy czterobramkowym prowadzeniu Górnika. Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli zabrzanie i w 39 min prowadzili już 27-17 (warto dodać, że aż 16 bramek dla gospodarzy zdobył Bartosz Gogola), a trzy minuty później 30-18. Rekordową przewagę osiągnęli w 55 min, gdy na tablicy pojawił się rezultat 38-22. W końcowych fragmentach tarnowianie nieznacznie zmniejszyli rozmiary porażki, przegrywając 30-42 (17-21).

Najlepszym zawodnikiem tarnowskiej drużyny uznany został Kuba Kanarek.

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko 1, Jakub Zakrzewski - Igor Bielko 17, Dawid Chudyka 17, Kuba Kanarek 15, Dawid Bujok 12, Paweł Chłopek 12, Kacper Golec 10, Jan Wiśniewski 8, Maciej Pal 7, Jakub Solarz 7, Maciej Gwóźdź 4, Mateusz Śmieszek 4, Jakub Wzorek 2, Jakub Kupiec 1, Igor Kawa, Mateusz Szewczyk.

***

W 1/8 finału tarnowianie zagrają w dniach 26-28 stycznia w Opolu. Ich rywalami będą tam zespoły miejscowej Gwardii oraz Port Service Wybrzeża I Gdańsk i Port Service Wybrzeża III Gdańsk.