Pewny awans juniorów młodszych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewny awans juniorów młodszych Pałacu

„Siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów w bardzo dobrym stylu wywalczyła awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. Podczas turnieju rozegranego w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie, podopieczni trenera Tomasza Ciapały zajęli pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie trzy mecze.

Mecz 1/16 finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - UKS 31 Rokitnica Zabrze

Pierwszym rywalem tarnowian był UKS 31 Rokitnica Zabrze. Początek meczu należał do gości, którzy w 9 min prowadzili 5-3. Trzy minuty później Dawid Chudyka wyprowadził jednak Pałac na prowadzenie 6-5, a w 15 min po akcji Jana Wiśniewskiego na tablicy pojawił się wynik 8-6. W 19 min po dwóch trafieniach tego ostatniego, przewaga tarnowian wzrosła do trzech „oczek” (11-8), a w 22 min Dawid Chudyka doprowadził do rezultatu 13-9. W końcówce pierwszej połowy zabrzanie zmniejszyli straty do dwóch bramek (15-13).

Druga część meczu rozpoczęła się od bramkowych akcji Dawida Bujoka i Pawła Chłopka, po których Pałac w 33 min wygrywał 17-13. Po okresie wyrównanej gry, w 50 min Łukasz Pilz zmniejszył straty rywali do jednej bramki (23-22), a dwie minuty później po akcji Damiana Tyburskiego na tablicy pojawił się rezultat 24-24. Dwa trafienia Dawida Chudyki i Pawła Chłopka, spowodowały jednak, że na trzy minuty przed końcem zespół trenera Tomasza Ciapały prowadził 27-24. Ostatecznie Pałac wygrał 28-25 (15-13).

W sobotnim spotkaniu, tarnowianie zmierzyli się z LKPR Moto-Jelcz Oława. Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli przeciwnicy, którzy w 6 min po akcji Adriana Burtana wygrywali 3-0. Po kwadransie gry i akcji Jana Wiśniewskiego, na tablicy pojawił się jednak wynik 5-4 dla Pałacu. Chwilę później po dwóch rzutach Igora Bielki i trafieniu Tomasza Ziai, ekipa trenera Tomasza Ciapały wygrywała natomiast 8-6. Zespół z Oławy doprowadził jeszcze do remisu 9-9 (26 min), dwa gole Dawida Bujoka sprawiły jednak, że do przerwy było 11-9 dla MKS Pałac Młodzieży.

W 32 min ekipa z Dolnego Śląska wyrównała stan meczu (11-11), a w 41 min dzięki trafieniu Mikołaja Białowąsa wyszła na prowadzenie 16-13. Osiem minut później Pałac przegrywał nawet 17-22. W 54 min bramka Dawida Chudyki doprowadziła jednak do rezultatu 21-22, a w 58 min po rzucie Igora Bielki nasz zespół wygrywał 24-23. Po niewykorzystanym przez Wiktora Chrząstowskiego rzucie karnym, wygraną Pałacu przypieczętował natomiast Dawid Bujok, ustalając wynik na 25-23 (11-9).

Po dwóch dniach turnieju wiadomo już było, że awans do dalszej fazy rozgrywek zapewniły sobie drużyny z Mielca i Tarnowa. Stawką ich niedzielnej konfrontacji było pierwsze miejsce w zawodach. W 3 min po rzucie Dawida Bujoka było 4-0 dla Pałacu. Pięć minut później mielczanie zmniejszyli straty do jednej bramki (6-5), ale w 10 min przegrywali 5-9. Fragment meczu między 12 a 17 minutą tarnowianie wygrali natomiast 6-0 (trzy z tych bramek zdobył Igor Bielko), wychodząc na prowadzenie 16-7. W 21 min mielczanie doprowadzili do wyniku 17-11, w 26 min po dwóch bramkach Wiktora Pudło było jednak 21-11. W końcówce pierwszej połowy nieznacznie skuteczniejsi byli rywale i do przerwy Pałac wygrywał różnicą ośmiu „oczek”.

W 41 min przewaga ta zmniejszyła się do pięciu bramek (24-19), po kwadransie gry w drugiej połowie i akcji Dawida Bujoka było jednak 27-19. Cztery minuty później, Pałac wygrywał 30-23. W ostatnich minutach tarnowianie osiągnęli wyraźną przewagę i systematycznie powiększali dzielący oba zespoły dystans. W końcowym rozrachunku podopieczni trenera Tomasza Ciapały zwyciężyli 41-27 (22-14).

MKS Pałac Młodzieży: Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko - Dawid Chudyka 25, Dawid Bujok 19, Igor Bielko 16, Jan Wiśniewski 12, Paweł Chłopek 10, Wiktor Pudło 3, Tomasz Ziaja 3, Kacper Golec 2, Maciej Pal 2, Jakub Maślanka 1, Jakub Solarz 1, Alex Bouchahdane, Jakub Plebanek, Mateusz Śmieszek, Jakub Wzorek.

W innych meczach: SPR Stal – LKPR Moto-Jelcz 26-23, UKS 31 Rokitnica – SPR Stal 25-29, LKPR Moto-Jelcz Oława – UKS 31 Rokitnica 22-26.

Końcowa kolejność: 1. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – 9 pkt., 2. SPR Stal Mielec – 6 pkt., 3. UKS 31 Rokitnica Zabrze – 3 pkt., 4. LKPR Moto-Jelcz Oława – 0 pkt.

Turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski z udziałem MKS Pałac Młodzieży Tarnów rozegrany zostanie w dniach 29 kwietnia – 1 maja w Kielcach.