Pewny awans młodzików Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewny awans młodzików Pałacu

„Siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów z kompletem zwycięstw powróciła z Mielca, gdzie od piątku do niedzieli rozgrywany był turniej 1/16 finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii młodzików.

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów (piłka ręczna)

W pierwszym meczu zespół trenera Tomasza Ciapały zmierzył się z drugą drużyną Vive Kielce. Pierwsze minuty to gra bramka za bramkę. Potem Pałac zdobył trzy gole nie tracąc żadnego i po dwóch z rzędu trafieniach Jakuba Solarza w 10 min prowadził 6-3. Następne minuty należały jednak do kielczan i w 17 min to oni wygrywali 8-7. Kolejne dwie bramki Jakuba Solarza wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie 9-8, a w 21 min po dwóch trafieniach Dawida Chudyki było 11-9 dla Pałacu. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową wygraną naszej drużyny, w 28 min było jednak 13-13. Pięć minut później, dzięki dwóm rzutom Jakuba Kupca na tablicy pojawił się rezultat 16-14 dla MS PM, a w 43 min Igor Bielko powiększył przewagę naszego zespołu do czterech „oczek” (20-16). Na pięć minut przed końcem kielczanie zbliżyli się na dystans jednego trafienia (20-19), ale podopieczni trenera Tomasza Ciapały nie dali już odebrać sobie wygranej, zwyciężając 22-20 (12-11).

Drugim rywalem Pałacu była ekipa Azotów-Puławy. Początek spotkania miał podobny przebieg do rywalizacji z Vive II Kielce. W 4 min było 3-3, dwie minuty później po rzucie Jakuba Solarza, Pałac prowadził 5-3, natomiast w 11 min notowano wynik 7-6 dla młodych puławian. Fragment meczu między 15 a 17 minutą tarnowianie wygrali 3-0 i po akcji Igora Bielko prowadzili 10-8. Przeciwnicy doprowadzili jeszcze do remisu 10-10, dzięki skutecznej grze duetu Igor Bielko – Dawid Chudyka, pierwsza połowa zakończyła się jednak dwubramkową wygraną „siódemki” trenera Tomasza Ciapały. Tarnowianie bardzo dobrze zaczęli również drugą odsłonę i w 30 min po trafieniu Jakuba Wzorka prowadzili już 17-12. Dwie minuty później Dawid Chudyka wykorzystał rzut karny, powiększając przewagę Pałacu do sześciu „oczek” (19-13). W kolejnych minutach utrzymywała się oscylująca w granicach 5-7 bramek przewaga Pałacu. W 49 min po rzucie Pawła Chłopka nasz zespół prowadził nawet 29-21, aby ostatecznie wygrać 29-23 (14-12).

Mimo tych dwóch zwycięstw, tarnowianie nie mogli być jeszcze pewni awansu. Porażka różnicą trzech bramek (lub wyższą) w kończącym turniej meczu ze Stalą Mielec, zepchnęłaby ich bowiem na trzecie miejsce w tabeli. W 9 min gospodarze wygrywali 4-3, ale dwie minuty później Jakub Wzorek wyprowadził naszą „siódemkę” na prowadzenie 6-4. Po kwadransie przewaga Pałacu wzrosła do trzech bramek (8-5), a w 20 min było 11-7 dla MKS PM. Przed zejściem na przerwę mielczanie odrobili połowę strat (10-12), ale w 28 min przegrywali 10-14. W 34 min po rzucie Pawła Chłopka było nawet 19-13 dla zespołu z Tarnowa. W dalszych minutach Stali nie udało się zbliżyć na dystans mniejszy niż czterech bramek i spotkanie zakończyło się wygraną drużyny trenera Tomasza Ciapały 30-25 (12-10).

Końcowa kolejność: 1. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – 9 pkt., 2. Vive II Kielce – 6 pkt., 3. Stal Mielec – 3 pkt., 4. Azoty-Puławy – 0 pkt. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik MKS PM Tarnów, Dawid Chudyka. W 1/8 finału Pałac zagra w dniach 21-23 maja w Szczecinie, za rywali mając zespoły miejscowego Kusego, MDK Bartoszyce oraz Moto-Jelcz Oława.

MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko, Jakub Strzała, Jakub Zakrzewski – Dawid Chudyka 22, Paweł Chłopek 18, Igor Bielko 15, Jakub Solarz 9, Kacper Golec 4, Maciej Pal 4, Jakub Wzorek 4, Jakub Kupiec 2, Jan Wiśniewski 2, Tomasz Ziaja 1, Aleks Bouchahdane 0, Igor Kawa 0, Jakub Maślanka 0, Wiktor Pudło 0.