Pewny pucharowy awans Grupy Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pewny pucharowy awans Grupy Azoty Unii

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów pewnie awansowali do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski. W rozegranym wczoraj w Arenie Jaskółka Tarnów meczu 1/8 finału, tarnowianie pokonali 30-21 (18-9) MMTS Kwidzyn.

Mecz Orlen Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - MMTS Kwidzyn

Podopieczni trenera Marcina Janasa rozpoczęli to spotkanie od mocnego uderzenia. W 5 min po rzucie Jakuba Adamskiego prowadzili 2-0, a w 14 min Dzmitry Smolikau doprowadził do wyniku 6-1. W kolejnych minutach tarnowianie systematycznie powiększali dzielący oba zespoły dystans. W 18 min po trafieniu Vladyslava Parovinchaka, Grupa Azoty Unia prowadziła więc 9-3, a dwie minuty później po jedynej tego dnia bramce Marcela Zdobylaka było 11-4. W 24 min Albert Sanek doprowadził do rezultatu 14-5, w 27 min po rzucie karnym Pawła Podsiadły notowano natomiast wynik 16-6. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się dziewięciobramkową wygraną „Jaskółek”.

Na początku drugiej połowy, na celny rzut Konrada Wątroby, goście odpowiedzieli trzema trafieniami i po akcji Patryka Grzenkowicza przegrywali tylko 12-19. Pięć minut później Tyberiusz Chałupka doprowadził natomiast do stanu 21-15. Seria trafień Pawła Podsiadły i Jakuba Sikory przywróciła jednak dwucyfrowe prowadzenie „Jaskółek”, na kwadrans przed końcem tarnowianie wygrywali 25-15. Końcowe minuty przyniosły już wyrównaną grę i spotkanie zakończyło się pewną wygraną zespołu z Tarnowa.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Jakub Wysocki – Paweł Podsiadło 8, Jakub Adamski 4, Vladyslav Parovinchak 4, Aliaksandr Bushkou 2, Jakub Sikora 2, Michał Słupski 2, Dzmitry Smolikau 2, Konrad Wątroba 2, Korneliusz Małek 1, Albert Sanek 1, Jakub Tokarz 1, Marcel Zdobylak 1, Przemysław Mrozowicz.

***

Dzisiaj w meczach 1/8 finału Orlen Pucharu Polski zagrają: Energa-Wybrzeże Gdańsk – Azoty-Puławy, Siódemka Miedź Huras Legnica – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, KGHM Chrobry Głogów – Zepter KPR Legionowo oraz Corotop Gwardia Opole – Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Data szóstego spotkania tej fazy pucharowych rozgrywek: Górnik Zabrze – Energa MKS Kalisz nie została jeszcze ustalona. W ćwierćfinale na przeciwników czekają już Industria Kielce oraz Orlen Wisła Płock.