Piąta przegrana koszykarzy MUKS 1811 - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piąta przegrana koszykarzy MUKS 1811

Piątej porażki w szóstym ligowym pojedynku doznali w sobotę, występujący w grupie ”C” drugiej ligi mężczyzn, koszykarze MUKS 1811 Tarnów. W meczu rozegranym w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gospodarze przegrali z KKS Ragor Tarnowskie Góry 57-81 (18-18, 12-22, 6-21, 21-20) i zamykają ligową tabelę.

Mecz drugiej ligi koszykówki mężczyzn: Unia Tarnów - KKS Ragor Tarnowskie Góry

W 3 min goście prowadzili 7-0. Po trzech trafieniach Pawła Zaczkiewicza oraz akcji Andrzeja Schabowskiego, dwie minuty później było jednak 8-7 dla koszykarzy z Tarnowa. Koszykarze ze Śląska jeszcze dwukrotnie odzyskali prowadzenie (9-8 w 6 min i 11-10 w 7 min), ale w 8 min przegrywali 12-17. Na niespełna minutę przed końcem pierwszej połowy, Paweł Mol wyprowadził zespół z Tarnowskich Gór na prowadzenie 18-17. Po trafieniu z linii rzutów wolnych Adriana Boducha pierwsza kwarta zakończyła się natomiast remisowo.

Po minucie gry w drugiej kwarcie na tablicy widniał rezultat 21-21. Dwie minuty później Mateusz Gazarkiewicz doprowadził do wyniku 25-21 dla gości, po kolejnych dwóch minutach oraz akcjach Andrzeja Schabowskiego i Pawła Zaczkiewicza było jednak 25-25. Kolejne minuty należały zdecydowanie do graczy KKS Ragor, którzy w 16 min po czterech punktach Mariusza Piotrkowskiego prowadzili 30-25. W odpowiedzi na rzut zza linii 6.75 m Dawida Łazarza zdobyli natomiast kolejne sześć punktów, powiększając dystans dzielący ich od MUKS 1811 do ośmiu „oczek” (36-28). Do przerwy dzięki skutecznemu w końcówce drugiej kwarty Jakubowi Czyżowi (zdobył ostatnie sześć punktów dla swojej drużyny), prowadzili natomiast 40-30.

W 22 min po kolejnym tego dnia wsadzie najlepszego strzelca drugiej ligi, Jakuba Czyża, na tablicy pojawił się rezultat 45-30. Minutę później dzięki pięciu punktom Mikołaja Steca, straty MUKS 1811 ponownie zmniejszyły się do dziesięciu punktów (35-45), ale tarnowianie do końca trzeciej kwarty nie zdobyli już punktów z gry. Swój dorobek poprawili dopiero na 42 sekundy przed końcem tej części meczu, kiedy jeden rzut wolny wykorzystał Dawid Łazarz, ustalając wynik po trzydziestu minutach na 36-61.

Czwarta kwarta przebiegała już pod znakiem w miarę wyrównanej gry. W 34 min notowano wynik 48-71. Trzy minuty później po rzucie najskuteczniejszego na boisku Jakuba Czyża – 30 pkt. – było wprawdzie 78-50 dla KKS Ragor, ale cztery punkty grającego trenera naszego zespołu, Dominika Niemczury doprowadziły w 39 min do wyniku 57-79. Wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie Grzegorz Zadęcki.

MUKS 1811: Andrzej Schabowski 14 (2x3), Paweł Zaczkiewicz 13, Dawid Łazarz 11 (2x3), Mikołaj Stec 8 (1x3), Dominik Niemczura 4, Piotr Badełek 2, Tomasz Nykaza 2, Jakub Więckowski 2, Adrian Boduch 1, Tomasz Niskowski 0, Michał Walnik 0.