Piąte miejsce siatkarek Grupy Azoty PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piąte miejsce siatkarek Grupy Azoty PWSZ

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zakończyły debiutancki sezon w pierwszej lidze na bardzo wysokim, piątym miejscu. W sobotnim meczu, podopieczne trenera Michała Betlei pokonały w Radomiu tamtejszą E.Leclerc Radomkę 3-0 (30-28, 26-24, 25-18), rywalizację o miejsca 5-6 wygrywając tym samym 2-0.

W pierwszym secie przez większość czasu przewaga należała do gospodyń. Sporo kłopotów w tym fragmencie spotkania sprawiła tarnowiankom Majka Szczepańska, zdobywając aż trzy punkty bezpośrednio z zagrywki. Z kolei radomianki nie potrafiły znaleźć recepty na tarnowski blok; w całym meczu siatkarki Grupy Azoty PWSZ zdobyły tym elementem siedemnaście punktów, przy trzech radomianek. Końcówka seta rozgrywana była na przewagi. Okazje do zwycięstwa miały w niej obie drużyny, ostatecznie po zaciętej walce partia ta zakończyła się wygraną tarnowianek.

Drugi set również przez dłuższy czas przebiegał pod dyktando zespołu z Radomia i bardzo długo nic nie wskazywało na wygraną Grupy Azoty PWSZ. Gospodynie prowadziły w nim już 21-15. W tym momencie zaczęły jednak popełniać proste błędy, co bezwzględnie wykorzystały tarnowianki, ponownie wygrywając na przewagi. Naszym siatkarkom w odniesieniu zwycięstwa w tym secie nie przeszkodził nawet fakt, że w wyniku kontuzji parkiet opuścić musiała Magdalena Szabó, z powodzeniem zastąpiła ją bowiem Maja Bodzęta.

Trzecia partia miała zupełnie inny przebieg od dwóch pierwszych. Tarnowianki od początku osiągnęły w niej przewagę (m.in. prowadziły 16-8), a potem w odróżnieniu od rywalek nie roztrwoniły jej, wygrywając seta różnicą siedmiu „oczek”. Najskuteczniejszą zawodniczką w tarnowskim zespole była w tym meczu Dominika Minicz – 14 pkt., po dziesięć punktów zdobyły natomiast Paulina Głaz i Adrianna Sobczak.

Grupa Azoty PWSZ: Maja Grodzka, Magdalena Szabó, Paulina Głaz, Aleksandra Stachowicz, Adrianna Sobczak, Dominika Minicz, Aleksandra Kaczyńska (libero) oraz Maja Bodzęta, Sabina Podlasek, Izabela Matyszczak.