Piąte zwycięstwo piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piąte zwycięstwo piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów

Piąte już w tym sezonie zwycięstwo odnieśli w sobotę pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W meczu siódmej kolejki, tarnowianie pokonali na wyjeździe 37-32 (18-16) MKS Wieluń i zajmują szóste miejsce w tabeli, do lidera AZS AWF Biała Podlaska tracąc tylko trzy punkty.

W początkowych minutach żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż jednobramkowa. W 6 min po bramce Emiliana Jewuły na tablicy pojawił się wynik 5-3 dla tarnowian. Gospodarze szybko doprowadzili jednak do remisu (5-5 w 8 min) i w kolejnych fragmentach meczu na parkiecie znów trwała wyrównana walka. Od stanu 9-9 uwidoczniła się przewaga „siódemki” z Tarnowa. W 16 min po rzucie Damiana Misiewicza wygrywała ona 11-9, a minutę później Michał Kubisztal, trafiając po raz czwarty tego dnia, powiększył przewagę SPR PWSZ do trzech trafień (13-10). W 27 min gospodarze zmniejszyli straty do jednego gola (16-17), ale po akcji Krzysztofa Mogielnickiego pierwsza połowa zakończyła się dwubramkową wygraną tarnowian.

W 32 min po rzucie Krzysztofa Książka na tablicy pojawił się rezultat 18-19, dwie minuty później po kolejnym celnym rzucie Michała Kubisztala było jednak 18-21. W 40 min po akcji Damiana Misiewicza przewaga SPR PWSZ wzrosła do czterech trafień (22-26), ale cztery minuty później Krzysztof Więcek doprowadził do stanu 25-27. Odpowiedź tarnowian była natychmiastowa i w 47 min po trafieniu Jakuba Kowalika goście wygrywali 29-25. W 53 min Damian Misiewicz doprowadził do korzystnego dla naszej „siódemki” wyniku 33-27. Potem, w odpowiedzi na dwie bramki wielunian, na listę strzelców wpisali się Krzysztof Mogielnicki, Damian Misiewicz oraz Michał Kubisztal i w 59 min SPR PWSZ prowadził 36-29. W ostatniej minucie gospodarze zmniejszyli straty do pięciu bramek.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb, Piotr Sądowicz – Michał Kubisztal 10, Damian Misiewicz 6, Łukasz Nowak 6, Krzysztof Mogielnicki 5, Jakub Kowalik 4, Daniel Dutka 2, Emilian Jewuła 2, Bartosz Niemiec 2, Filip Frycz.