Piątka judoków Błękitnych wystąpi w OOM - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piątka judoków Błękitnych wystąpi w OOM

W sobotę, w Rybniku odbył się turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostw Polski kadetów) w judo, która w dniach 27-28 kwietnia rozegrana zostanie w Koszalinie.

Drugi z prawej, trzeci w Rybniku, Maksymilian Marcinek

W zawodach udział wzięli zawodniczki i zawodnicy z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Prawo startu w OOM zapewniła sobie czwórka, trenowanych przez Krzysztofa Sieniawskiego reprezentantów Błękitnych Tarnów.

Najlepiej spośród nich zaprezentowali się w Rybniku Michał Florek i Maksymilian Marcinek (na zdjęciu drugi z prawej). Ten pierwszy zajął drugie miejsce w kategorii powyżej 90 kg., ten drugi był trzeci w wadze 73 kg. Awans do zawodów w Koszalinie wywalczyli także: Julia Knapik w wadze 52 kg oraz rywalizujący w kategorii 55 kg, Sergiusz Sikorski.

Wcześniej w marcowym Pucharze Polski kadetów w Piasecznie bezpośrednią kwalifikację w wadze 55 kg wywalczył Bogacz Bartosz. Tak więc w Koszalinie nasze miasto reprezentowała będzie piątka judoków Błękitnych.